Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért töltik az emberek a...

Miért töltik az emberek a játékokat, miért nem veszik meg?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy nincs pénz, nekem sincs sok... Nem keresek sokat, de ettől függetlenül megveszem a szoftvereket. Ma pl a Dead Space 2 (4 990 Ft) volt a delikvens, de már több mint 70 eredeti játékom van, és büszke vagyok rájuk. Miért kell a népeknek, hogy torrent verziöt töltenek? Nincs frissítés, terméktámogatás, sok esetben multiplayer sem... Pedig ezek jó dolgok, főleg a patch...
2011. dec. 7. 02:27
1 2
 1/15 vagyokakilehetek ***** válasza:

miért is?? talán mert így kipróbálhatják?? és ha tetszik nekik akkor majd eldöntik megveszik e az eredetit,

ez is egy indok lehet.

2011. dec. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Minek vegyek meg egy szoftvert x ezerért mikor ingyen letölthetem? De tudod mit, te vedd meg, én meg töltöm tovább. De ez nem csak a játékokra igaz, hanem zenékre, filmekre is. (Főleg, hogy olyan zenét hallgatok amit nem igazán árulnak üzletben.)
2011. dec. 7. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Aláírom. Nekem is van jó pár eredeti játékom. Pl. StarCraft 2-t anno 11 ezerért vettem meg. Viszont azért rengetegen vannak, akiknek még ennyire se vastag a pénztárcája, hogy néha-néha megengedhessék maguknak ezt. Plusz akkor ott van, amit az első hozzászóló is mondott. Mi van, ha megveszed, aztán kiderül, hogy nem is tetszik? Letöltöd, kipróbálod, megveszed (ha mástnem, akkor, ha lentebb megy picit az ára). Nem hiába írják a warezek készítői sem, hogy "If you enjoyed playing this game, BUY it." Azaz, ha tetszett a játék, vedd meg.
2011. dec. 7. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
zenék, filmek esetében már persze más a dolog, az ár/érzték arány szerintem sokkalta rosszabb, mint a játékok esetében.
2011. dec. 7. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
zenék, filmek esetében már persze más a dolog, az ár/érték arány szerintem sokkalta rosszabb, mint a játékok esetében.
2011. dec. 7. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha tetszik egy játék azt én is megveszem, pont a frissítések meg stb miatt, kalózjátékkal sok a macera. De sok játék van amit leszedek mert tetszik a leírás, a videók róla, aztán 1-2 nap alatt megunom, felesleges lenne megvenni őket.
2011. dec. 7. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Becsülendő, hogy még ha nem is vagy kőgazdag, ilyen sok eredeti játékod van.

Én az a kategória vagyok, aki ha megtehetné, megvenné. (mint te)


Viszont íme pár indok, amiért itthon sokan nem veszik meg:

-A hazai keresetek többsége szánalmasan alacsony. A forint is lófütyi jelenleg.

-Sokan vannak, aki "elvből" nem veszik meg, hisz ott van ingyen. Ezzel nem értek egyet, de ilyen is van.

-Sokszor sajnos maga a vásárló jár pórul... egy jó példa talán az Assassin's Creed 2 lehet. Akik anno megvették, szívták a foguk, mert élő netkapcsolat, stb vacakságok kellettek a játékhoz, míg ezt maga a játék nem indokolta volna. Ellenben akik letöltötték, vígan játszottak vele. Sajnos a cégek próbálkoznak mindennel a kalózkodás ellen, de a legtöbbször ez úgy jön össze, hogy az szív vele, aki ténylegesen megveszi: tedd be a lemezt a játékhoz. Ezt manapság a 100%-os telepítések korában SEMMI nem indokolná. Telepíts ilyen-olyan vackokat, hogy elinduljon: pl mikor a GTA4 megjelent, a Rockstar Games Social Club is ilyen volt. (csak azért írtam, hogy tudd, nem a DirectX és társaira gondoltam)


Lehet ragozni, de azt hiszem értesz. A legtöbbször a vásárló szív.


Ami a patcheket illeti, az a kalózverziókra is simán felrakható... ne feledd, hogy törés előtt a játék nem különbözik a boltban kaphatótól. A multiplayer hiánya nem baj, aki ezt akarja, egyet értek: vegye meg.

A terméktámogatás pedig sajnos legtöbbször kimerül abban, hogy valami idióta hozzá nem értő a vonal végén, még önmagánál is nagyobb idiótának nézi az embert. (ha van ellen-tapasztalatod, az jó)


Szóval nem minden arany ami fénylik.

Ennek ellenére továbbra is azt mondom, hogy becsülendő ha megveszed őket.


A patchekhez még hozzáadánám, hogy elég baj maga az, hogy bugokkal hemzsegő játékokat adnak ki amiket JOBB ESETBEN csak utólag javítanak.

Tehát valahol a kiadók is megérdemlik ezt. Néha olyan szarkupacért fizet az ember ~10k forintot, hogy az hihetetlen. Persze pozitív ellenpélda is akad, csak kevesebb sajnos...

2011. dec. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Most még eszembe jutott egy másik dolog is, régebben azért sem vettem meg sok játékot, mert nem tudtam megfelel-e a gépem hozzá, ha meg utólag derült volna ki hogy nem fut rajta, akkor megint csak kidobott pénz. Most már persze el tudom dönteni ha elolvasom a rendszerkövetelményeket, de a fentebb írtak attól még érvényesek, miért nem veszek meg minden játékot.
2011. dec. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 csacsi2 ***** válasza:

Én nem sokat játszom. Van eredeti játékom ami megsérült, azóta az nem az. Van amit kölcsönadtam és elfelejtődött...

Jelenleg nincs munkám.Amikor volt is netto 100.000 huf -nál nem ment feljebb, (anyám nyugdíjas) és az infláció felével sem emelték!

jöttek a leépítések és stb. Lakásrezsi télen 98.000 huf és kezdj el számolni...

Megtehetném megvenném, mert mégis csak a letöltöttek vagy jók vagy nem.Én régen lrmrzt gyüjtöttem (LP), ez egy jó hobbi ne hagyd abba.

2011. dec. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hát jah... A magyar fizetés vérszegény, tudom. Én is max havi 100-ból gazdálkodom. Csak itthonra adok le, összesen 40-em megy ki, a többit magamra költöm.


De akkor sem értek egyet vele, hogy mivan ha nem tetszik. Ha tetszene neki sem menne el megvenni, mert akkor meg már minek? Már csak lustaságból sem.


A patch téma elég kényes dolog. Sokszor fel sem megy tört játék alá, és ha fel is megy, nem biztos, hogy a frissített verziójú játékhoz van törés. Ez van.


Nem akarok én senkit lebeszélni arról, hogy töltsön. De azért lássuk be, a játékok sem a fán teremnek. Rengeteg pénzbe, és több hónapnyi, évnyi munkába. Nem tudom, hogy a kedves első válaszoló mit szólna, ha az ő munkáját azzal minősítenék, hogy odaraknak elé egy vödör kutyasz@rt, hogy "Tessék, ennyit ért a munkád."


És azt azért senki ne mondja nekem, hogy az olyanokat, mint az EA Classic Games nem tudja megvenni, 1000-2000 között mozognak az olyan minőségi alkotások, mint a Crysis, a Crysis Warhead+Wars, Dead Space, és még rengeteg játék.


Azt meg kellő odafigyeléssel, esetleg tesztek olvasásával kiderítheted, hogy tetszeni fog-e az adott játék, ha más nem, youtube-on megnézel róla egy gameplay videót, és meg is látod, hogy mit kapsz a pénzedért. Szóval ez csak gyenge kifogás, amivel magukat szeretik nyugtatni ezek az emberek.

2011. dec. 8. 01:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!