Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valójában miért jobb a Win7,...

Valójában miért jobb a Win7, mint a winXP? SZEMÉLYES tapasztalatokat várnék!

Figyelt kérdés

Évekig XP-t használtam, újabban pedig ubuntu (9.04)-ra tértem át, mert megelégeltem az XP labilisságát is.

A héten volt szerencsém egy ismerősömnél telepíteni a win7-et. Utána egy pár opciót beállítottam neki és alaposan körbejártam ezt a nagyon beharangozott, istenített operációs rendszer. Nos, azt hiszem ez soha nem lesz a gépemre téve, mivel:


- Felhasználóbarátabb NEM lett (sőt...)! A vezérlőpult egy kész káosz. Startmenü szintúgy. mappák...pfff

- Megjelenése hát elég csili-vili lett, olyan műanyag, gumicukor. Ezt is veri az XP és ubuntu keményen!!

- Nah a betöltése az tényleg gyorsabb valamivel...

- kompatibilitás problémám voltak az Xp programokkal, pedig hiszen csak egy újabb win verzió. Durva lenne, ha az Ubuntunál félévenként kompatibilitási problémákkal kéne vesződnöm.

- Biztonságot tekintve pedig még mindig csak gyerekcipőben jár...

- Továbbra sem bír driverek nélkül kezelni minden hardver. Főleg külsőket.


Lehet, hogy figyelmesebbek vagytok és észrevettetek valami nagyon jó újítást, no én ezekre lennék kíváncsi!!!


Mivel eddig véleményem szerint ez jár a legtöbb win7-es felhasználók fejében, főleg akik már nyár óta használják: "húúh, új oprendszer, milyen kemény leszek, ha még az nap leszedem torrentről és menőzhetek a haverok előtt."

Nos, menőzzetek már nekem is, hogy miért is jobb a WIN7 az XPnél, mi az ami nyár óta benne van, ami az XP-ben nincs? Előre is köszi a tájékoztatást:))


2009. okt. 31. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Te most jó kis flame-t fogsz ide kirobbantani,azt tudod-e? XDXD

(egyébként én már régen ubuntut használok,meg kipróbáltam már sok disztrót is,de 3.1 óta van winem is egészen a 7-ig dual bootban)

véleményt már csakazért sem írok,nem én fogom a szájkaratét indítani XD

2009. okt. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

hát mit mondjak én is használtam ubuntut söt ost is van egy másik gépen sajnos az ubuntunak is vannak csili vili dolgai csak sajna elöbb mint a microsoftén

ujdonság hát nem hinném hogy van valami ujdonság benne

én is használom már az rc óta

gondok vannak ezzel is

nem is kevés

amugy csak meg kell szokni

véleményem a kövekező "tartozkodok" :D

2009. okt. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Felhasználóbarát - gyorsabb, egyszerübb telepítés, szinte minden hardvert felismer; átlag usernek kell ennél több?

Vezérlőpult - mit értesz káosz alatt?

Startmenü - Te szabod személyre

Mappák - aki 2 particiot használ annak nem kell, de Átlag Pistinek kell

Megjelenése - nehogy már az xp alap kinézet jobb legyen!

Kompatibilitás - állítható, választható /Win95 - Win Vista/ de miért és ki akar régi elavult progikat futatni?


ui. nem 'menőzni' akarok csak válaszoltam ☺

2009. okt. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Három hónapos gépre XP Professional SP3-t tettem fel, a Win7-et csak nézegettem. Többen is bíztattak, hogy cseréljem le. Háát, nem tudom, ha pl. a saját adatbázisom nem futna alatta (XP-re készült), akkor nem éri meg. Tényleg, miért jobb?
2009. okt. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tájékoztatlak én, ha kell. DirectX 10 és 11 nincs az XP-ben.
2009. nov. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én úgy gondoltam, hogy lesz vagy 20 érv, hogy miért érdemes lecserélni az XP-t. Hátha meggyőztök. Nos, látom elég híján vagyunk a válaszoknak.

Erről beszéltem én, mindenki vált, de igazából NEM IS TUDJA MIÉRT!!!! Tehát, csak a reklám az, amely a win7 felé tereli a laikusokat. Reklám fogás...


Nah az utolsó hozzászólás mögött lehet valami érv. DE tudtommal direktX10 játékosoknak, kockáknak való, mert egy átlag program nem fogja kihasználni.

Egyáltalán van olyan játék, amely megköveteli a DX10-et és nagyobb játékélményt nyújt, mint az DX9??


Pár éve bejelentették a videókártya-gyártók, hogy grafikailag már kezdik elérni a fejlesztés végét, ezért nem annyira jelennek meg már új vidi kártyák sem.


Szóval egyelőre az az állás, hogy a win7 -et a kockáknak és tudatlanoknak szánták és valójában csak bénább, mint az XP...!? hm..

2009. nov. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
bocs, az előző kommentnél nem voltam bejelentkezve, de én, a kérdés kiírója mondtam el véáleményem.
2009. nov. 1. 09:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A DirectX 11 előnyéről itt egy videó a sok közül: http://www.youtube.com/watch?v=bkKtY2G3FbU


Grafikailag még messze van a fejlődés vége. A DX után jönni fog a sugárkövetéses módszer. Amúgy meg nem tépem a számat, olvass utána a témának, ha érdekel.


Még egy érv a váltás mellett, hogy a Microsoft le fogja venni a kezét az XP-ről, és a többi programfejlesztő is, akkor a hackerek úgy törik fel, ahogy akarják, nem lesz többé biztonságos egy cseppet sem. Meg úgyis rá leszel kényszerülve, a váltásra. Próbáljatok csak meg most Win98-at használni.

2009. nov. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Win7-et használok, előtte XP-t, és még most is rajta van a gépemen.

Tetszik a 7, de olyan nagyon nem lett másabb.

Jobban néz ki, mint az XP, felhasználóbarátabbnak nem mondanám, inkább ugyanolyan, kompatibilitással nem volt eddig gondom, minden futott.

Szóval nincs vele semmi problémám, jó az egész, de csak a kinézete miatt veri az XP-t (meg a DirectX 11 miatt, de én nem játszok, így nekem az teljesen mindegy).

2010. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A DX11 gamereknek tényleg nagyon megéri, minden játékon dob, ha mást nem az fps-t mindenképp
2010. máj. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!