Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Bootolas problema?

Bootolas problema?

Figyelt kérdés

Kerlek legyetek elnezoek velem(a megfogalmazassal),mert elegge faradt vagyok.

Bocsi az ekezetekert.

Vettem egy asus eeepc x101h netbookot.

250 gb hdd

1 gb ram

itel gma

atom proci 1.66 ghz

stb


Alapbol MeeGo renszer van rajta,de szeretnek ra windowst rakni,mar csak a felesegem miatt is.


Pendriverol szeretnek xp-t rakni.(esetleg a win7 mennyire lenne lassu 1gb ram mellett?)

Elkeszitettem a bootolhato sticket(tobb sticken is megvan,tehat az,hogy nem kepes a stick a bootolasra az kizarva),de segitseg kene a bios beallitasoknal.


Tehat:

-beleptem a biosba,majd boot.Eddig ment.

itt egy eleg rossz minosegu kep rola:

[link]

-ezutan ha a boot device prioriti-nal az elsonek a removable device-t teszem,a masodiknak a hdd -t akkor nem ismeri fel a sztikket removable-nak,es indul a hdd rol a meego.

-kesobb rajottem,hogy a sticket "hdd nek ismeri fel",tehat itt a biosban a bootnal a hard disk drive-oknal elsonek beallitottam a sticket.

[link]

-ezutan a prioritasnal mar nem a hdd-m jelent meg tobbekkozt,hanem a stickem,a removable device es valami cd(de nincs optikai olvasom)

-itt elsonek beallitottam a sticket.

Be is bootolt,de amikor a particionalashoz ertem,akkor nem mutatta a hdd-t(a 250 gb ot )a particiok kozott,csak a sticket,ami bevolt dugva.

Gondolom azert ,mert ugye azt hdd helyett allitottam be.

Ezesetben mi a teendo ?Mit rontottam le/mit csinaljak maskepp?

Mit szukseges meg tudnom ezzel kapcsolatban?


A valaszokat elore is koszonom.

Meg1x bocsi az ekezetekert.

Megy a zold kez!


[link]


2011. dec. 27. 15:42
 1/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Kérdés: a 250 Gb HDD SATA csatlakozású, mert akkor az a probléma, hogy az XP nem ismeri fel a HDD-det és ezért nem látod.


Három megoldás :


1. Megpróbálod a biosban SATA meghajtót átteni valamiféle IDE-re, és akkor látni fogja az XP telepitője, ha ez nem megy vagy nem lehetséges, akkor


2. Keresel egy olyan XP ISO-t amiben van a gépedhez megfelelő SATA driver és azzal próbáld a telepitést.


3. Megcsinálod magadnak (letöltöd a SATA drivert, és integrálod az XP ISO-ba) ehez leirást találsz a googlén egy csomót (kereső szavak : Sata driver integrálása XP) első találat : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2011. dec. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom!
2011. dec. 27. 17:21
 3/8 A kérdező kommentje:

ha windows7 et telepitek,akkor az sem fogja ??

Koszi a valaszokat,es kellemes unnepeket!

2011. dec. 27. 17:44
 4/8 coopper ***** válasza:

Elvileg a win7-nek már látnia kell, de előfordulhat vele ugyanaz mint az XP-vel (Ha nagyon új a cucc akkor a win7-sem látja)


Az 1 megoldáshoz egy kicsit konkrétabb :


Bios-ban ha a Sata vezérlő AHCI módra van állítva, akkor kapcsold át sima IDE módra.

2011. dec. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
biosban hol van a sata vezerlo?
2011. dec. 27. 21:00
 6/8 coopper ***** válasza:

Alaplap és BIOS függő.


De gondolom valahol a Main menüben van.


Sok sikert.

Üdv.

2011. dec. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

megkaptam koszi.

Mostmar megmutatja a hdd-met.

Szepen particionaltam,es amikor kivalasztom,hogy melyikre telepitse(amelyen elegendo hely van),akkor felajanlja a ntfs -re valo formazast,ennek a gyors valtozatat,es meg azt hogy maradjon igy,vagy legalabbis valami ijensmi.

A problema az,hogy akarmelyikre formazom,a formazas utan,amikor folytatodna a telepites azt irta ki,hogy :

Setup can not access the CD containing the Windows XP installation files.

To retry press ENTER ...stb.


Ez miert van?

2011. dec. 28. 09:11
 8/8 A kérdező kommentje:

ezenkivul egy masik stickrol megprobaltam meg 1 masik xp-t,de az meg a txt telepites betoltesenel hibat eszlel.

Nemtudom mit csinaljak.

2011. dec. 28. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!