Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet linuxra wine-on...

Elektromágnes kérdése:

Hogyan lehet linuxra wine-on keresztül installálni cd-ről windowsos programot?

Figyelt kérdés
Még kezdő vagyok a linuxon. Ubuntu 11.10-es oprendszerem van. Nemrég tértem át windows-ról és van egy pár programom cd-n amit nem tudok feltelepíteni mert nem tudom hogy hogy kell.
2012. jan. 1. 21:11
1 2
 1/13 ejbenjaro ***** válasza:
Beteszed a cd-t/dvd-t a meghajtóba, majd nyitsz rá egy fájlkezelőt. Aztán a telepíteni kívánt exe fájlon duplaklikk és ha a wine telepítve van, akkor jó eséllyel azzal fogja elindítani. De nyithatsz egy terminált is az adott mappába és a terminálban kiadott wine az_elindítandó_program_neve.exe paranccsal megpróbálja futtatni az exe fájlodat. Ez utóbbi azért is jó, mert ha valami gubanc van, akkor arról tájékoztatást kapsz a termálban, és az alapján lehet gépészkedni, hogy mégis el lehessen indítani a windowsos programodat linux alatt.
2012. jan. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi ez a terminálos megoldás bevált de még maradt egy kis problémám ugyanis felszeretném telepíteni az age of mythology-t de 2cd kell a telepítéséhez és miután kérte hogy tegyem be a második cd-t és én betettem hiába kattintok az ok-ra nem fogadja el. Mit kell ilyenkor tenni?
2012. jan. 2. 12:26
 3/13 anonim ***** válasza:

A 2cd tartalmát másold egy könyvtárba a gépen és onnan indítsd a telepítést.Így azt fogja hinni hogy mind a 2 lemez bent van és nem fogja kérni a 2.-at


Máshogy nem lehet,mert a Linux addig még egy "meghajtót" használ egy program ez esetben Wine,addig nem engedi kivenni a lemezt,de ha gépészkedéssel ki is veszed és kicseréled,akkor sem ugyan az a cimke alá fogja tölteni a lemezt mert a cim "foglalt" ezért egy új cím alá tölti be a lemezt,de ezt meg a Wine nem látja.


Majd egy hónapig kínlódtam vele mikor kezdő Linux-os voltam és máshogy nem ment csak ha minden lemez tartalmát egy könyvtárba fel másoltam a gépre és onnan indítottam a telepítést.Utána a Wine ebben a könyvtárban is fogja keresni a lemezt de írásvédett játék esetében ez így nem fog működni,szóval törölnöd kell a könyvtárat telepítés után és utána automatikusan a berakott lemezt fogja használni.Vagy nem :) Ebben az esetben a Wine beállításaiban a berakott lemez címét hozzá kell adni a meghajtók listájához.


Egyébként Windows programok,játékok telepítéséhez ajánlom a PlayOnLinux-ot.Azért jó,mert minden programhoz külön-külön Wine-t használ és az ilyen beállítgatások nem akadnak össze.

2012. jan. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A debugger has been detected: Unload the debugger and try again


Ha a játékot az eredeti ikonnal akarom indítani akkor ezt írja és ilyenkor mit kell tenni?

2012. jan. 3. 16:08
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez a probléma néha előfordul a Wine-al ha tört játékot akarsz futtatni vagy úgy telepítetted ahogy írtam.


A következőt próbáld meg:


1.Ha úgy telepítetted ahogy írtam,szóval felmásoltad a 2 lemez tartalmát egy könyvtárba akkor telepítés után töröld a könyvtárat és győzödj meg róla hogy a meghajtóba helyezett lemezről próbálja indítani


2.Ha az első nem segít crackeld meg NO-CD crack-el.Szóval olyan crack-el amivel a játék lemez nélkül fut ha van hozzá ilyen.Még akkor is ha eredeti játék


3.Ha a crack nem segít,vagy nem találsz hozzá akkor próbáld meg másik Wine verzióval telepíteni és futtatni.


Ebben az esetben leghasznosabb az a progi amit írtam a PlayOnLinux,mert szabadon azzal a Wine verzióval tudod telepíteni és futtatni a játékokat amelyikkel csak akarod.A PlayOnLinux-hoz bármelyik Wine verziót le birod tölteni és telepítésnél csak ki választod melyiket használja az adott program,játék,a többit a PlayOnLinux intézi...


Ha bármi okból nem akarod a PlayOnLinux-t használni minden esetre én erősen ajánlom akkor innen lebirod tölteni a Wine más verzióit,ám mielőtt telepíted el kell távolítanod ami fent van:


[link]


Ha a PlayOnLinux-t kiakarod próbálni akkor a csomagkezelőben biztos megtalálod de itt a hivatalos oldal:


[link]

2012. jan. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Még annyi hogy a PlayOnLinux-ban telepítés után is módosíthatod egyszerűen melyik Wine verziót használja.

Szóval nem kell csak azért újra és újra telepíteni a játékot hogy másik Wine verzióval próbáld meg.

És sok játékhoz tartalmaz konfigurációt is,szóval mindent beállít ami az adott játékhoz kell.Lehet ahhoz is van konfiguráció amit telepíteni akarsz...Én imádom,csak ajánlani tudom,sok mindent megkönnyít.

2012. jan. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A PlayOnLinux-al .iso fájlokat is lehet telepíteni hogyha pl.: netről letöltök egy progit?
2012. jan. 3. 17:42
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem de Linux-ban könnyen be lehet tölteni ISO fájlokat egy tetszőleges könyvtárba mintha cirtuális meghajtó lenne terminálból például így:


sudo mount -t iso tipusa -o ro,loop /honnan/mit /hova/


például tegyük fel hogy van egy valami.iso nevű fájlod az asztalon és van egy iso nevű könyvtárad az asztalon amibe be akarod tölteni,akkor a következőt kell irnod terminálban


sudo mount -t iso9660 -o ro,loop /home/felhasználóinév/Desktop/valami.iso /home/felhasználóinév/Desktop/iso/


És innen kezdve az iso könyvtár egy virtuális meghajtóként funkciónál amibe az iso-t betöltötted.


De úgy emlékszek van hogy olyan program is Linux-ra amivel ezt terminál nélkül megtudod tenni hasonlóan a daemon tools-hoz például de most nem jut az eszembe a neve.A csomagkezelőben a keresőbe írd be hogy iso és akkor elméletileg ki dob mindent aminek a nevében,leírásában szerepel hogy iso.Ott lesz valahol.

2012. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi


szoftverközpontban találtam egy ISO Master nevű programot de akkor ha ezzel betöltöm akkor utána hogyan indítom el PlayOnLinux-ban?

2012. jan. 3. 18:48
 10/13 anonim ***** válasza:

Az ISO Master nem az,azzal ISO-kat tudsz megnyitni,szerkeszteni de nem tudod virtuális meghajtóban megnyitni..De találtam 3 progit amivel virtuális meghajtóba be tudsz olvasni ISO-kat:


CDEmu

AcetonelSO

Furius ISO Mount


Ezeket kutasd fel,de terminálból sem olyan nehéz annyi ahogy írtam.


A PlayOnLinux elméletileg autómatikusan érzékelni fogja.Ha nem,akkor miután az ISO-t betöltötted egy virtuális meghajtóba,nyísd meg fájlkezelőben például FILES vagy DOLPHIN.Ez után biztos látni fogja a PlayOnLinux is.


Am de ha arra gondol hogy tudsz PlayOnLinux-ban telepíteni akkor így:


Install/Telepítés

A listából válaszd ki amit telepíteni akarsz és kövesd az utasításokat,egyszerű.Ha nincs a listában amit telepíteni akarsz akkor a bal alsó sarokban a kategóriák alatt ott van hogy nem támogatott program telepítése.Arra kattints rá és ott válaszd hogy új prefix-be akarod telepíteni,melyik Wine verzióval..stb.És majd ott is kitudod választani hogy lemezről telepíted-e,ebben az esetben a virtuális meghajtót is ki kell hogy listázza vagy manuálisan betallózod a telepítő .exe-t neki.

2012. jan. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!