Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet-e törölni a "C" meghajtó...

Csarasz kérdése:

Lehet-e törölni a "C" meghajtót, ha a "D" meghajtón van az oprendszerem? igen?

Figyelt kérdés
Hali, lenne egy olyan problémám, hogy anno tettem a laptopomra xp-t a C meghajtóra, utánna win7-et a D-re, majd a C-re magyar win7-et, de azt nem használom, hanem a D-n lévő win7-et. Szeretném teljesen letörölni a C partíciót, minden elemével együtt, viszont az rendszerpartíció és nem olyan egyszerű így a móka, mintsem a többinél. Ezért kellene nekem egy holtbiztos megoldás, olyan progi ami tuti segít, olyantól aki már csinált ilyet, mert kísérletezgetni nem sok kedvem van különböző istenített partíció törlő, átalakító. Cuccosokkal köszi a segítséget előre is!
2012. jan. 5. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni, de csak akkor ajánlom, ha nem vagy szívbajos. Bele is halhat a rendszered, ha hülyeséget csinálsz, vagy valami balul sül el.


1. A C-ről az összes rendszerindító fájlt másold át a D-re. Ha recovery/system reserved partíciód van, akkor onnan. (Előtte meg le kell róla venni a rejtést, és betűjelet adni neki.)


2. GParted Live CD-ről bootolva töröld a szükségtelen partíciót, és ha van, akkor a recovery/system reserved partíciót is, majd a megmaradtat mozgasd át a helyére.


3. Win7 DVD-ről bootolva a javítás funkcióval építsd újra a BDC táblát és a boot szektort.


4. Építsd újra a töltőképernyő konfigját is. Erre a parancsra nem emlékszem, de Google megmondja. Ha ezt a lépést kihagyod, akkor sincs vész, csak indításkor úgy fog kinézni, mint a Vista.


5. Kész.

2012. jan. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

hát ez nekem elég hard....nem tudom mi micsoda benne...nem vagyok olyan zsírprofi! anno torrent oldalról szedtem le a win7-et, s nem tudom milyen féle, loaderrel ütöttem ki szerintem. meg az xp alatt futtatott damemonTools-al tettem fel. a c-re lemezről, de nincs meg már...akkor könnyebb módszer nincs is? mert én nem vágom mik azok a file-ok amik kénének, hogy átmásoljam. van egy újraírható dvd-m, egy 512-es és egy 1gigás pendrive-om, amivel meg kéne, hogy oldjam...ncore-ról, vagy bárhonnan szedek ami kell, de ez sok nekem...hehehehehe

kösz a tippet! meg ugye vizsgaidőszak van, azt ezzel szarakodnák inkább

2012. jan. 5. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!