Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Acronis 2010 rendszer-partí...

Az Acronis 2010 rendszer-partíciómentő szoftver által mentett rendszert csak ugyanarra a partícióra lehet visszatelepíteni, vagy akár más merevlemezre is?

Figyelt kérdés

És ha igen, akkor egy másik merevlemezen (vagy másik számítógépen) ugyanúgy rendszerként fog működni?

Köszönöm!


2012. jan. 6. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Másikra is mennie kéne...
2012. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de úgy veszem észre, nem tudod biztosan! Kifejtenéd egy picit bővebben?
2012. jan. 6. 19:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ és sok dolgot le kéne írni, ezért voltam szűkszavú... Nézzük sorba:

Másik vinyón is kell mennie. Ráírod egy üres partícionálatlan vinyóra és mennie kell, ha úgy mentetted el , ahogy egy rendszerpartíciót kell, mert rendszerpartíció esetén a NortonGhost - én ezt használom - 1-2 dolog plusz beállítását kéri...

Másik gépen viszont nem fog működni, mert ez az oprendszer a te géped drivereit tartalmazza és nem a másikét, amire rá akarod tenni. Ha egy másik gépbe teszed fel a vinyóra, akkor elindul az oprendszer, de nem fog rendesen működni. A másik gépen újra fel kell tenni az oprendszert az ahhoz tartozó driverekkel együtt...

2012. jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Persze, egy picit belegondolva, nyilván nem működhet másik gépen a más hardverek és driver-ük miatt. Erre magamtól is rájöhettem volna, nem sikerült.

A Norton Ghost-ot használtam én is eddig, de mindig ugyanarra a partícióra tettem, úgyhogy nem merült fel ez a kérdés.

A mentés elején megkérdezi az Acronis, hogy filokat-mappát, vagy partíciót akarok menteni, én partícióként mentettem mindig.

Szóval az a lényeg, hogy ugyanazon a gépen egy másik vinyón vagy partíción jó lesz. Oké!

Azt még nem értem, hogy miért kell partícionálatlan vinyóra írni szerinted? Lehet, hogy az Acronis fel sem ismeri, nem?

Köszönöm!

2012. jan. 6. 21:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is csak úgy használom, hogy komplett partíció egy másik partíción és onnan állítom vissza. Azért nem kell előtte partícionálni, mert ha van egy 12,9 GB-os archív partíciód és felteszed egy vinyóra amin van egy 20 és egy 35 gigás partíció és mondjuk a 20-asra teszed, akkor nem tudom, mi lesz a többi üres résszel. Nekem nem sikerült nem pont akkora partícióra visszatenni, mert nem ment az oprendszer. Csak pont ugyanakkorára illetve a régi oprendszert felülírva ment, ebből gondolom, hogy egyszerűbb partícionálatlanra tenni és akkor ő akkora partíciót csinál neki, amekkora kell...

Remélem azért érthető...

2012. jan. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én is csak úgy használom, hogy komplett partíció egy másik partíción és onnan állítom vissza. Azért nem kell előtte partícionálni, mert ha van egy 12,9 GB-os archív partíciód és felteszed egy vinyóra amin van egy 20 és egy 35 gigás partíció és mondjuk a 20-asra teszed, akkor nem tudom, mi lesz a többi üres résszel. Nekem nem sikerült nem pont akkora partícióra visszatenni, mert nem ment az oprendszer. Csak pont ugyanakkorára illetve a régi oprendszert felülírva ment, ebből gondolom, hogy egyszerűbb partícionálatlanra tenni és akkor ő akkora partíciót csinál neki, amekkora kell...

Remélem azért érthető...



Abszolút érthető, köszönöm!


"...gondolom, hogy egyszerűbb partícionálatlanra tenni..."

Persze feltételezve, hogy előtte felismeri és felajánlja a program a partícionálatlan merevlemezt.


Viszont az Acronis megkérdezi, hogy sector by sector akarok menteni, (olyankor az egész partíciót menti az üres hellyel együtt), vagy nem, amikor csak magát a rendszert. Én azt választottam, hogy csak a rendszert, mert kevesebb helyet foglal és értelemszerűen gyorsabb a mentés-visszaállítás. Akkor ezzel az opcióval szerinted lehetetlenné tettem a másik merevlemezre vagy (nyilván más méretű) partícióra mentést, vagy pont ellenkezőleg ezzel vált "univerzálissá"?

2012. jan. 6. 22:28
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, véletlenül ottmaradt a bemásolt hozzászólásod!
2012. jan. 6. 22:29
 8/9 anonim ***** válasza:

A sector by sectort pontosan nem értem, mert nem az Acronis-t használom, de tartok tőle, hogy bootpartíció esetén az lenne a követendő eljárás...

Ha csak egy sima partíciót elmentesz (nem sector by sector-ként), akkor én úgy értelmezem, hogy a fájlok közti üres hely nem lesz elmentve, ami sima fájlok, adatok esetén jó is, de egy rendszerpartíció esetén lehet belőle gond. Ugyanis rendszerpartíciónál vannak nem áthelyezhető adatok, ami annyit jelent, hogy ugyanabba a szektorba kellene visszakerülnie, mint a másolás előtt volt. Márpedig sima másolásnál kihagyva az üres szektorokat nem ez fog történni, tehát rendszerpartíció esetén én a sector by sector-t ajánlanám és akkor elméletileg ugyanazon a gépen, de másik HDD-n is működnie kellene...

2012. jan. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hasznosak és tanulságosak voltak az írásaid!
2012. jan. 7. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!