Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows újratelepítés lemez...

Windows újratelepítés lemez nélkül? (lent)

Figyelt kérdés

Működő, nagyon ötletes megoldást láttam erre.

Bekapcsol a gép, megjelenik egy GRUB loader nevű program két opcióval: Windows indítása, Újratelepítés. Ha nem bántom, a Windows pár mp. múlva automatikusan elindul. De engem most az újratelepítés része érdekel:

a "P" billentyű megnyomása és egy 8 jegyű kód beírása után leformázza a meghajtót és a Windows-zal együtt feltelepít egy csomó programot (Office, vírusirtó stb.). Ez hogyan működik?

Én olyasmire gondolok, hogy egy teljes telepítés le lett mentve egy fáljként egy külön partícióra (szerintem Linux alapú a GRUB miatt). Merevlemez teljes tartalmát másoltam már op. rendszerrel együtt, el is indult gond nélkül. Ezért gondolom, hogy hasonló lehet. De hogy működik a formázás rész? Van valami leírás erről a neten?


Ilyen jelenik meg:

[link]


2012. jan. 17. 21:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Teljesen jól gondolod, egy tömörített image készült a frissen feltelepített win-es partícióról.

Még formázni sem kell, mivel az image tartalmazza az összes descriptort, és - ha kell - képes akár szektor-pontosan is visszaírni mindent a "helyére".

a format meg viszonylag egyszerű (linux alatt):

mkfs.ntfs -qF --label partíciónév /dev/sdXY (X=lemez száma, Y=partíció száma a lemezen)

2012. jan. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!