Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lemezkép készités?

Lemezkép készités?

Figyelt kérdés
Milyen programmal tudnék egy lemezképet készíteni? Illetve ha azt kiírom egy külső merevlemezre akkor nem gond bootolásnál hogy más adat is van rajta?

2012. jan. 27. 17:14
 1/9 P.O.C. ***** válasza:

Lemezképet lehet optikai lemezről (CD/DVD) és merevlemezről is készíteni. Ilyesmikről akarsz?

(Amúgy ha lemezképet másolsz külső HDD -re, arról nem fogsz tudni boot -olni sehogyan sem).

2012. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
merevlemezről akarok lemezképet, én úgy tudom lehet külső HDD-ről bootolni.
2012. jan. 27. 17:23
 3/9 P.O.C. ***** válasza:
Nem a külső HDD boot -olthatóságával van probléma, hanem a lemezképpel.
2012. jan. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Miért?
2012. jan. 27. 17:30
 5/9 P.O.C. ***** válasza:

Mert a lemezképnek kell valamilyen program, ami kezeli. Márpedig ilyen alacsony rendszerszinten mint a boot, nem hiszem hogy van ilyen, főleg úgy hogy működjön is.


Persze ha klónozod a belső vinyót a külső vinyóra, az más tészta.

2012. jan. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor hogy lehetne megoldani, hogy visszahúzzak egy csont gépre egy mester gépről való lemezképet? Windows OP rendszerrel bootoljak és onnan programmal húzzam vissza? Ha igen ezt hogy oldjam meg?
2012. jan. 27. 18:24
 7/9 P.O.C. ***** válasza:

Annak semmi értelme nincs, hogy egyik számítógépről lemented a rendszert, és egy másikon beboot -oltaod. Jó eséllyel el sem fog indulni, hiszen a Windows nem ahhoz a számítógéphez konfigurálódott. Ha csoda történik, és mégis elindul, akkor lassú és Bug -os lesz.

Az ilyen lemezképkészítő (vagy backup) programokat arra használják, hogy a saját rendszerről készüljön biztonsági másolat, ami egy esetleg rendszerösszeomlás után helyreállítható legyen (a programhoz tartozó boot CD segítségével).

2012. jan. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én most olyasmire gondolok, hogy van elég sok ugyanolyan erőforrásokkal bíró számítógép, és nem akarom mindegyiket külön külön feltelepíteni, hanem a mester gépről akarok egy lemezképet csinálni és azt ráhúzni a többire.
2012. jan. 28. 08:45
 9/9 anonim válasza:
Ez szerintem csak akkor működik ha a gépekben ugyan olyan az összes hardver. Pl ugyan az az alaplap,optikai meghajtó,akumlàtor,videókártya stb. Tehát teljesen ugyan az a gép.
2014. nov. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!