Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Win 7-en van arra megoldás,...

A Win 7-en van arra megoldás, hogy a képernyőkímélő a gyári legkisebb,1 perces várakozástól is hamarabb aktiválódjon?

Figyelt kérdés
Médialejátszásra van egy PC a nappaliban, ennél a használatnál az 1 perc is sok. 10-20 másodperc lenne ideális. Van erre valami buhera vagy külső szoftver? Köszi!
2012. febr. 9. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Registryben biztos lehet pontosabb/kisebb értéket is megadni. Csak a célszerűségét nem látom a dolognak, mivel a mai képernyők nem szorulnak rá a kímélésre. Inkább csak dísznek maradt meg ez a funkció a jó öreg win95-ös időkből.
2012. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az értelme a képernyőkímélőnek az én esetben az, hogy zenelejátszásnál ne menjen az 50-es plazma tök fölöslegesen. Úgyhogy nekem a képernyőkímélő teljes feketére, és 1 percre van állítva. Ilyenkor a plazma szinte semmit nem fogyaszt, mivel nincs képtartalom. De az 1 percet is sokallom, ha mondjuk csak egyik számról a másikra ugrok, utána pár másodperccel már tűnhetne is el a kép.

És a regedit-ben hol kell ezt keresni, tudsz segíteni?

2012. febr. 9. 13:19
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Például a group policy-s megoldás kapásból másodperc értéket használ.


Ott van alatta a registry átírós módszer is. Szintén másodpercekben lehet megadni.


Szokás szerint mindez a Google első találata...

2012. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Valószínűleg az volt a hiba, hogy nem angolul, hanem magyarul kerestem rá a problémára, de semmi érdemlegeset nem találtam, csak 20 raklap letölthető képernyőkímélőt. Akkor most beleásom magam a cikkbe, köszi!
2012. febr. 9. 13:33
 5/6 A kérdező kommentje:

Már kész is vagyok vele, beállítottam 10 másodpercre és tökéletes. Erre gondoltam.


Pedig gúgl a jó barátom, de erre az oldalra nem találtam volna rá magamtól. Sok mindent meg lehet találni a keresőben, de ilyen alapon a gyakorikerdesek.hu-ra sem lenne szükség. Én viszont szeretek személyektől, személyesen kérdezni. Emberek nyomják a billentyűket és hol okosat, hol butát mondunk, de próbálunk segíteni. És ez tök jó. Valami plusz van benne, az információszerzésen túl!

Mégegyszer köszi!

2012. febr. 9. 14:19
 6/6 anonim válasza:
kapcsold ki a monitort...
2012. szept. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!