Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Operációs rendszer törlése -...

Operációs rendszer törlése - Hogyan?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy van egy Jó,és egy Rossz Windows a gépemen.

Hogyan tudnám a rosszat letörölni úgy,hogy a jó megmaradjon és ne is kelljen újrarakni?A CD tesómnál van szegeden,és most kb 3 hétig ott lesz,ez meg sürgős lenne.

Ez lehetséges?És ha igen,hogyan kell pontosan csinálni?

Válaszokat előre is köszi!:)


2012. febr. 10. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem ezt az "egy jó meg egy rossz" dolgot.

Indításkor két windows van a bootmenüben és az egyik nem indul? Akkor a boot.ini-ből ki tudod szedni a rosszat.

Ha meg a rossz windows fájljaitakarod törölni, azt lehet, mert feltételezem, hogy külön partíción vannak.

2012. febr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 coopper ***** válasza:

Szia :


Nem próbáltam :


[link]


How to Uninstall Windows XP upgrade in Command Prompt for NTFS drives

1. Start your computer to Safe Mode with Command Prompt

2. Type “cd\” press “Enter”.

3. Now type cd\windows\system32 , press “Enter”

4. Type “osuninst.exe”, press ENTER.

5. Now follow onscreen prompts to uninstall XP


A microsoft infoja :

[link]


Sok sikert.

Üdv.

2012. febr. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mind a 2 operációs rendszer elindul,csak az egyikre nincs szükségem,Mégpedig azért,mert még a windows installer se működik....
2012. febr. 10. 13:15
 4/10 A kérdező kommentje:
És 1 partíción vannak,mert nem engedte másikra :O
2012. febr. 10. 13:16
 5/10 A kérdező kommentje:
Coopper nagyon nagyon szépen köszönöm,de így ugye csak azt törli,amelyikben éppen vagyok???
2012. febr. 10. 13:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyetlen partíciónál én nem kockáztatnám meg. Könnyen lehet, hogy a "rossz" azért nem megy rendesen, mert kereszthivatkozások vannak a két rendszer közt. Előfordulhat, hogy a rosszat törölni akarod és a jó sem fog elindulni utána.

Jobb ha vársz és majd később csinálsz egy tiszta telepítést.

2012. febr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 coopper ***** válasza:

Szia.


Igen.


Ha két windowsod van akkor az egyiknek elvileg a Windows.001 mappában kell lennia a másik meg a Windows mappában, ki kell deritened, hogy melyket használja a rendszer a következő képpen :


futtatásba beirod : CMD majd enter, a parancssorba pedig ird be SET és nyomj egy entert kiir egy csomó szöveget itt keresd meg a következők valamelykét : compspec=, Systemroot=, Windir=.


Nos ami azt egyenlőség után van azt a windowst használja a rendszer, a másikat kell törölni.


Sok sikert.

Üdv.

2012. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 coopper ***** válasza:
Ja és tényleg óvatosan, mert ha valamit nem jól csinálsz elmehet a rendszered.
2012. febr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

coopper,nagyon szépen köszönöm!

Az utóbbi válaszodat ugyan nem igazán értem,de akkor az elsőt megpróbálom,de nem most...:D Köszönöm szépen!

Amúgy csak a hellyel van gond... Elég régi a gépem,de egyszer majdcsak lecserélem,38 gigából 11 giga szabad.

Nem túl jó...Ha azt a Windowst törölném,kb 36 GB Szabad helyem lenne,ami nekem ideiglesen bőőőőven elég.

2012. febr. 10. 14:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Én inkább nem merném megcsinálni.Inkább hívj egy ahhoz értőt, ne hogy az egész géped tönkreba***!
2013. ápr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!