Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet-e engedélyezni a Linux-b...

Lehet-e engedélyezni a Linux-ban bármely windowsos program sikeres telepítését?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Bármelyiket nem! Van néhány program (irodai programok és gagyi játékok), ami megy Linuxon is(emulátor segítségével, amit nem mindenki tud használni), de a többségük nem! Az, aki nem egy kompjuter-zseni, az használja a Windowst! Én is azt használom, mert ha valami baja van, azt én is meg tudom oldani és nem kell az ingyenesnek reklámozott (Linux) rendszerhez szakembert hívni, hogy javítsa ki a hibát (sok pénzért)! Az eddigi legjobb rendszer a Windows XP!
2009. jún. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fentebb válaszolónak annyit szeretnék mondani, hogy nem kéne megszólni azt, aki többet tud valamiben mint te. Emelett a windows Xp jó rendszer, de nem a legjobb, mindenkinek más. Emelett a linux ingyenes, mint oprendszer, és mint szoftver, neked csak a szakember díját kellett megfizetned.

A kérdéshez: Linux alé létezik egy Wine nevű windows emulátor program, amit [link] oldalon találhatsz meg. Angol tudsá feltétlen szükséges hozzá!

Emellett nem ár, ha az ember ért az informátikához, mert tényleg nehéz kezelni, és nem minden programot futtat el.

De ha lehet egy javaslatom, inkább keress linuxra (is) megírt, inygenes alternatív programokat a windows-osok helyett, emelett rengeteg program kiváltója eleve telepített a linuxon, pl: winamp helyett ott a RhytmBox.

Az ilyen programokról bőven találhatsz információt akár a google-ön, akár a hup.hu oldalon, vagy ha ubuntu rendszered van, akkor az ubuntu.hu oldalon.

Kapásból itt is van egy forum, ahol erről van szó:

[link]

2009. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszoló!

Átolvastam a saját válaszomat, amit te is megtehetnél, mert nem tudom, hogy hol szóltam meg benne bárkit is!!!

Egyébként nagyjából ugyanazt írtuk, csak máshogy fogalmaztunk!

2009. jún. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Legjobb és legbiztonságosabb, ha az "Alkalmazások" menü "Hozzáadás/eltávolítás" menüjében válasszuk a "Minden elérhető alkalmazás" lehetőséget, majd a mellette levő keresőbe gépeljük be, hogy "Wine", majd telepítsük: kipipálás és "Változtatások alkamazása" gomb. Ezzel sajnos windowson működő webkamerás programokat nem lehet telepíteni. De azért több windowsos programot lehet telepíteni vele.
2009. júl. 15. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!