Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vettem egy Asus X54H laptopot,...

Vettem egy Asus X54H laptopot, amin gyárilag FreeDOS operációs rendszer van. Nem lehet rá Win 7-et telepíteni? Bőv. Lenn.

Figyelt kérdés
Beléptem a BIOS-ba, átállítottam a Boot sorrendet. Az AHCI-t átállítottam IDE-re, újraindítottam, felpörög a CD-meghajtó, de nem bootol róla. Mit lehet vele csinálni?
2012. febr. 25. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Üdv:)

win7 home ?

ha nem akkor azzal kompatibilis

2012. febr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Win7 esetén az AHCI legyen AHCI, mert támogatja, külön driver csak RAID-hez kell. Ha nem bootol a DVD-ről annak ellenére, hogy a boot sorrendben az az első, akkor rossz a DVD. Ennyi.


Próbálj ki már rendszerindító lemezeket, pl. linux live CD-ket, XP telepítőt stb.

2012. febr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:

Először is semmi értelme nincs kikapcsolni az AHCI módot, mert Windows 7 alapból támogatja. Ha kikapcsolod azzal a SATA vezérlő számos szolgáltatásáról mondasz le, többek köz NCQ.


Másrészről, az csak egy dolog hogy Home Basic és Home Premium ajánlott rendszerként ráírva az adatlapra. Attól még bármilyen Windows 7 verziót rárakhatsz.


Szerintem egyszerűen rosszul lett kiírva a Windows 7 és a boot szektor nem ment át.

2012. febr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Bocsi azt le tudnád írni hogy melyik billentyűt kell lenyomni hogy elérjem a boot menüt ?
2012. ápr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 P.O.C. ***** válasza:
2012. ápr. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
F2
2013. jan. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kèrdező:vagy nem jól írtad ki,úgy kell isorq jobb klik,kell egy íròproginak fenn lenni(pl imgburn)A burn using imgburnt kell választani,4x es beállítani azèrt hogy garantáltan beolvassa,írás gombra kattintani.Ha így se jó másik isot,MSDN est tölts le mert lehet valami sèrült boot szektoros takony pisti editiont akarsz kiírni.Ha Msdnessel se ok és bootnál a dvd van elöl akkor kaksis a lapos dvd írója.Akkor gariztatni kell
2017. aug. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!