Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Meiket mondjátok jobbnak?...

Steve Tailor kérdése:

Meiket mondjátok jobbnak? Ubuntu 11.10 vagy Windows 7 vagy Mac OS X Lion? (pc-re)

Figyelt kérdés
Én tudom azt ,hogy a mac os x et bonyolult felrakni és nem 100% ,hogy kompatibilis lessz de mindegyiket kiprobáltam már megvan a saját véleményem mindről ,de kiváncsi vagyok arra ,hogy a tietek milyen ?
2012. márc. 6. 18:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
pécére óesiksz semmiképp, Win7 vs Bubi csatát meg inkább a felhasználási terület dönti el. Ha a nagy kék E beűvel akarsz böngészni és semmi mást nem vagy hajlandó használni meg csak is az MS Messengert, meg csakis az MS Paintet ... akkor win 7. Ha hajland vagy átszokni normális programokra akkor Ubuntu, bár én szétnéznék a többi "nagy" disztró táján is.
2012. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Egyik sem jobb a másiknál.Mindegyiknek megvan a maga szépsége


MacOS-t semmi esetre sem ajánlok,mert amennyire tudom még mindég csak és kizárólag Apple gépekre lehet elepíteni.Ugyan vannak tört verziók,de azokat nagyon macerás működésre bírni és lassúak is.

Egyszer próbáltam ki az iAtkos7-et,hosszú google-zás után sikerült tökéletesen működésre is bírnom.A gyári frissítéseket is elfogadta,de nagyon lassú volt.

Ettől eltekintve tetszett,kb 1 hónapig használtam.

De utána valahogy kétségeim támadtak hogy biztonságos-e így használni elvégre komolyan megvannak hekkelve ezek a rendszerek kb mint a Windows XP Game Edition.Nem szivesen használok ilyeneket.


Windows és Linux között 2 éles határvonal van mégpedig a játékok és az ára.Ha sokat játszol és szeretsz mindég az újabb játékokkal játszani akkor Windows7.Ha nem és számít bármit is hogy a Linux ingyenes akkor a Linux megérdemel egy esélyt.Próbálj ki minél több disztrót hogy a szükségleteidnek melyik fele meg és az alapján dönts.


Én személy szerint imádom a Linux-ot,de pár eszköz kompatibilitási gond miatt és néhány Windows-os program miatt amiknek sajnos nincs alternatívája Linux-ra és Wine alatt sem fut,Windows 7-et használok.Nincs Linux a gépemen mert annak személy szerint nem sok értelmét látom hogy 2 oprendszer legyen a gépen és ugrálja ki-be egyikből a másikba attól függően mikor mit akarok csinálni.Mivel Windows-ra vagyok kényszerülve pár okból és a Windows mindenre alkalmas ezért csak Windows-t használok jelenleg.


Linux-ból nekem 3 nagy kedvencem van,amit a figyelmedbe tudok ajánlani ha Linux mellett döntesz.


Debian

-rendkívül gyors,stabil disztribúció csak azt építik be ami tényleg kiforrott és működőképes.Lásd még minden Gnome2-es disztró Gnome3-ra vált addig a Debian továbbra is marad a Gnome2-nél ami ügye nincs olyan látványos,de kiforrottabb mint a 3.Legalábbis az volt még legutóbb :P


Ubuntu

-rendkívül aktív közösséggel rendelkezik,bármi kérdés van biztos hogy találunk választ és programok terén is,rengeteg minden elérhető a szoftverközpontban.

És lényegében tetszik az Ubuntu egyedi stílusa nem olyan sablonos az ikonkészletével és ablak kezelőjével mint más disztrók.

Egyébként én is úgy találtam hogy az Ubuntu lassabban áll fel a gépemen mint a Windows7 és nem rég procit cseréltem a gépben ami hatására valamiért átkozottul lassan tölt be CD-ről.Lehet be sem tölt,mert nem volt türelmem megvárni hogy betölt-e csak ki akartam próbálni proci csere után XD

Pedig a proci gyorsabb amit a gépem kapott :?


PCLinuxOS

-hardverek felismerésében és konfigurálásban top1.Csak feltelepíted és minden működik.A csomagkezelőjében minden program,függőség,eszköz vezérlő megtalálható amire egy átlag felhasználónak csak szüksége lehet.Ez volt az első disztró amit használtam és imádtam,mert soha semmi gondom nem volt vele.Csak felraktam és működött minden úgy ahogy annak működni kell.(majdnem minden)

2012. márc. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ununtu Linux 11.10 szerintem. Azt használok, egyszerű, és ha pár napig csak Ubuntu-s gépet használsz, akkor egyből megszereted!
2012. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia! És a Linux disztrók közül az Ubuntut szeretem leginkább. Ha Ubuntuzásra adod a fejed akkor azt ajánlom, hogy mindig az utolsó előtti disztrót vagy még jobb, ha csak LTS-eket használsz (ez mindig .04-es és páros a pont előtti szám pl 10.04, 12.04)
2012. márc. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!