Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok nagy méretű...

Hogyan tudok nagy méretű filmeket lejátszani pendriveról DVD lejátszóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 16GB-os MKV videófile-á konvertált DVD-m a 28GB-os pendrive-omon.


Sajnos rájöttem, hogy a DVD lejátszóm csak FAT32-es filerendszert bír beolvasni, de arra meg nem bírom felmásolni a videó file-t, mert túl nagy.


Van valami ötletetek, hogy bírnám megnézni a filmet a dvd lejátszómon? Esetleg valami progi, amivel fel lehet darabolni ,vagy nem tom :S.



2012. márc. 12. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt most nem igazán értem. DVD-ből minek csináltál mkv-t? Jó lett volna dvd formátumban is az, úgy meg is tudnád nézni. És mitől lett ilyen nagy a mérete?
2012. márc. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
már eleve így kaptam. csak azért írtam, hogy dvdről lett konvertálva, hogy azért ilyen nagy.
2012. márc. 12. 23:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekunk ilyen van:

[link]

Illetve van egy 2 TB kulso drive ami NTFS-ben van formazva es nezzuk az mkv-kat, avikat, fotokat, barmit. Vagyis a kulso drive-ot ebbe a kutyube dugod be amit bedugsz a tv-be, igy nem kell a dvd lejatszoval babralni.

2012. márc. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez remek megoldás. Vesz egy 2 terás vinyót, meg egy tévét és kész is......

Az mkv-t nem fogja lejátszani a dvd sehogyan.

Érdekes megoldás amúgy, a max 8 gigás dvd-ket inkább tömöríteni szokták, nem megduplázni.

Arra van lehetőség, hogy a konvertált mkv-t átkonvertálni avi-ra. Azt lejátszaná a dvd, ha mpeg4 képes("divixes". De ennél már logikusabb lett volna eleve aviban letölteni.

2012. márc. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az MKVToolnix nevű progival feltudod darabolni. [link]
2012. márc. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!