Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP újratelepítésnél a...

Windows XP újratelepítésnél a gép fel fogja tenni telepítés közben a kérdést, hogy hova tegye nekem a rendszert, ha lát több partíciót is?

Figyelt kérdés

Tehát:

Van egy db particionált vinyóm a gépben, melynek C meghajtóján van jelenleg a rendszer, ezen kívül még van 3 partíció (f, g, h). Újra akarom telepíteni a Windows XP-t, s szeretném, ha ismét a C-re kerülne a rendszer. Kérdés, fel fogja-e ajánlani ezt nekem, vagy ő dönt majd, hogy hova kerüljön, illetve másik kérdésem, hogy eközben, ami dokumentumaim, anyagaim vannak a másik 3 partíción, azokat telepítés után is meg fogom-e találni?


2012. márc. 15. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A praticionálásnál ki lehet választani a célpontot, sőt szerkesztgetni is lehet a meglévőket. (Törölni, újat csinálni.)


Ha nem nyúlsz hozzá a telepítéskor egy partícióhoz, akkor azon minden cucc megmarad!

2012. márc. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz, te választhatod ki a particiót, hova szeretnéd telepíteni! (Ha nem vagy teljesen biztos magadban, akkor felajánlja a meglévő windos újratelepítés lehtőségét is, válaszd azt)

A másik meghajtón lévő cuccaid változatlanok maradnak.

2012. márc. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A meglévő Windows újratelepítését nem ajánlom, mert akkor a régi oprendszer és a szemét is fent marad. Csinálj egy tiszta telepítést formázással. Csak arra az egyre figyelj, hogy nem biztos, hogy úgy ajánlja fel a partíciókat ahogy neked volt (C,F,G) hanem más betűkkel illetve betűjelek nélkül. Nézd meg, hogy mekkora a "C"-d és a mérete alapján fogod megtalálni telepítéskor...
2012. márc. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó válaszolóhoz még egy kérdés: ha elneveztem az f, g és h partíciókat, akkor azért meg fogom tudni találni a c-t? Illetve a telepítő felajánlja majd a telepítés és újratelepítés közötti választást ezek szerint?
2012. márc. 16. 13:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam, telepítéskor nem feltétlenül "C" lesz a neve ha sok partíciód van, hanem a mérete alapján fogod megtalálni. Itt egy pár kép a telepítés menetéről:


[link]


A 7.-nél választasz partíciót és a 8.-nál választod a gyors NTFS-re formázást. Ettől lesz tiszta a telepítés...

2012. márc. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!