Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A kérdésem (ami biztos röhejes...

A kérdésem (ami biztos röhejes sokaknak) az lenne, hogy apple laptopokra lehetséges-e Windows-t telepíteni?

Figyelt kérdés

A kérdésem (ami biztos röhejes sokaknak) az lenne, hogy apple laptopokra lehetséges-e Windows-t telepíteni? A hardwerek végülis ugyan úgy megfelelnek Win.-nek is. Azért gondoltam,miért ne?

válaszotok köszönöm!


2012. márc. 21. 20:28
1 2
 11/14 2xSü ***** válasza:

Röhejesnek én sem nevezném a kérdést. A két rendszer párhuzamos futtatása mellet sok érv szól. (Főleg a játékok, egyéb Windows specifikus programok miatt.)


Kizárólag Windowst futtatni érdekes elképzelés, de még ez is belefér. Azért a Mac elég jó gépeket gyárt. Pl. egy Mac Mini jó kis asztali gép, tökéletesen hangtalan, kicsi, tehát ebből a szempontból eléggé „ott van a szeren”.


Az Apple-fanatizmus + Windowst akarok használni, na ez a leginkább furcsa. Ez sem röhejes igazából, csak furcsán hat így a kettő együtt, részben ellentmond a kettő egymásnak. Bár valamilyen szinten azért érthető is persze.


Amúgy az Excel és Word használata is csak megszokás és beállítások kérdése. Bár ha OS X-et kezd valaki használni hosszú Windows múlttal, akkor ez lesz a kisebb gondja. Nagyobb gondja lesz pl. a billentyűzetkiosztás. Én dolgoztam Mac-en, és az első hetekben megőrültem a Ctrl vs. Command gomboktól. Az oprendszernek is vannak olyan érdekességei, ami Windows esetén egészen máshogy működik. (Pl. ha bezárod a program összes ablakát, attól a program még futni fog, azt külön kell bezárni. Az elgondolásnak vannak előnyei, de kétségtelen meg kell szokni.)

2012. márc. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :)

azt hiszem az lesz a mérvadó legvégül,hogy megszállom a közeli Media Marktot,és pár napig bejárok OS X-ezni :DD aztán meglátom.. :)

2012. márc. 22. 07:20
 13/14 rozsaszinpinty válasza:

Kedves Kérdező!

Ha budapesti vagy, akkor én tudom ajánlani, hogy vegyél igénybe ingyenes okatatásokat. [link] Mielőtt megveszel egy gépet, érdemes beülni és megmutogatnak neked mindent hogy mi hogy működik. Akkor rá fogsz jönni, hogy nem bonyolult ez Win után, sőőőt! Nekem sokkal egyszerűbb, letisztultabb. 2hét kellett hozzá. Pedig csajból vagyok. És még szőke is.

Egyébként ha nagyon szeretnél rajta Windows-t futtatni, azt is meg lehet tenni. Van egy program ami virtuális Win-t kreál neked a Mac-edre a neve: VMWare Fusion. Btw alapból is van a gépeden egy program amivel beállíthatod, hogy Bootoláskor mi induljon Win vagy Mac. Ennek a neve: BootCamp


Egyébként ugyanúgy tudsz letölteni torrent-es oldalról is programokat mint a Windowsra. Ha Office-t használsz, azzal sem gáz, én letöltöttem az OpenOffice-t, és tökéletesen működik minden.

Szerintem kicsit járj utána a rendszernek, mert nagyon jól működik és nagyon megbízható!

Ha csak az OS X-től félsz, és csak emiatt raknál Win-t a Mac-edre, akkor kérlek vegyél inkább egy másik nem Apple-gépet, mert az úgy neked sokkal jobb lesz. De nem kell félni az OS X-től. Ő szeret Téged!

2012. márc. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Windows a Mac számítógépen


[link]

2013. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!