Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan oldjam meg, hogy...

Hogyan oldjam meg, hogy rendszer újratelepítés nélkül a gépemen lévő Speakboard felolvasóprogram ismét működjön?

Figyelt kérdés

Még a múlt évben töltöttem le a programot 1.0.0.8 verzió.

Mivel tizen néhány napig működöt volna. Start -> Futtatás -> Regedit -ben átírtam a következő két fájlban a dátumokat:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{6C547B32-D6DF-4D51-A9EF-187BD459ED8F}]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{F9CE916E-21E8-4DF3-B048-A84D4131D495}]

Tökéletesen működött a program hónapokig!

Aztán egyik napról a másikra nem nyitotta meg a programot, olyan hibaüzeneteket írt ki, hogy nem talál audio kimenetet, hangkártyahiba... Nyilván lejárt az a 300 nap, amire a dátumot átírtam, mert a hangkártya jól működik. Megpróbáltam volna most ismét átírni a dátumot, de a {6C547B32-D6DF-4D51-A9EF-187BD459ED8F} és {F9CE916E-21E8-4DF3-B048-A84D4131D495} fájlok nincsenek meg, lehet akkor törlődtek még amikor átírtam vagy most, amikor lejárt.

Most, hogy nem működik minden megnyitás próbálkozáskor a Program Files/ Speakboard mappában újabb és újabb Damaged nevű fájlok jelennek meg, pl: "Damaged.3-f-7dc f.22" típus: "22 fájl" "36 kB". A Windows nem tudja megnyitni ezt a fájlt és nem ad rá ki megfelelő programot, így nem tudom elolvasni.

Letöltöttem a Craclock programot, ami direkt határidős programokra van, ha kijelölök vele egy programot, akkor a határidőt elkezdi visszafelé számlálni. Nem tudom, hogy jól állítottam -e be, de semmi. A hibaüzenet azóta nem jön ki, viszont ha megnyitom csak a Speakboard felirat jelenik meg a monitor közepén és ennyi. A tálcán csak az az ikon működik amivel betudom zárni a programot.

Uninstall a programhoz nincs! Ha Delete-vel törlöm csak a mappa törlődik a program telepítésekor a gépre került egyéb fájlok nem. Így, ha törölném és egy másik Speakboardot feltelepítenék a gépre két reget nem fogadna szerintem el!


2012. márc. 24. 20:10
 1/3 sko válasza:

Sokan keresünk müködö SpeakBoardot, én is már sok verziót letöltöttem... megigértem magamnak hogy ha találok egy müködö verziót megosztom minden forumon ahol mások is rátalálhatnak. Maradjatok seedben...Ezt a verziót nem kell installálni, csak elindítod, és megy.

*****

ide regisztrálni kell

[link]

Ez is torrent, most kezdem seedelni a saját gépemröl...


Felraktam ide a progit, mert néha nemtudok seedelni, es 2 ora alatt vagy 30 letolto jött, én meg ugynézki passziv módban vagyok...

data szervere... /get/5321059/SpeakBoard_v1.0.0.10_portable.exe



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. júl. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van megoldás a speakboard problémájára. Amit egyszerűen azért nem lehet megtalálni, mert akik a módszer leírását készítették, ostoba módon írták le…

Több mint öt éve használom a speakbordot a módszer bevált.

A gond azzal van hogy uninstallnál valamiért képtelen kitörölni az említett két bejegyzést a regisztriből..

A megközelítés jó volt, és itt baltázzák el a leírások.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{F9CE916E-21E8-4DF3-B048-A84D4131D495}

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{6C547B32-D6DF-4D51-A9EF-187BD459ED8F}

Ugorjunk a lista tetejére. Ha nincs ott

De nem kell nagyon megijedni csak kijelölni a kötőjelekkel elválasztott számsor első blokkját

Vagyis F9CE916E

Az f3 billentyű megnyomásával kereshetsz. Tedd be az elöbb lemásolt számsort

Meg is találja, ezzel a számsorral kezdődik a sor. Nem kell más csak del gombbal törölni ezt a hosszú sort…


De törlés előtt nézz át a másik oszlopba… ott van a file ahol ugye módosítod a dátumot

1.0.0,4

De megeshet, hogy itt van az

1.0.0.8

Is

Ha mégse akkor, ahogy az előbb most megkeressük a másik sort itt is csak a számsor első része kell.

6C547B32

Ha megvan ezt is töröld. Ha nincs akkor az előbbi F9CE916E es sorban volt mindkét szám

Ezzel készen van a regedit hiba, emiatt volt minden hiba.

Most már csaak törölnünk kell az

C:\Program Fi les (x86)\Speech Technology

könyvtárat, az egészet.

Fontos hogy törlés előtt ne legyen nyitva a World szövegszerkesztő, mert ha nyitva akkor nem enged törölni egy filet.

Törlés után telepítsd újra az egész spakbvoard –ot

Nevezd át az activate.exet. akár activate.ex_

Vagy én

Activate.ex

szoktam az is beválig

És ezzel kész

5 éve ezt a módszert használom.

Ez a két hosszú regedit bejegyzés okoz minden hibát.

Ha leáll 14 nap után, akkor ismételd meg az előzőeket és kész

Mivel azóta win 7 en használom a kompatibilitás beállítása is kellhet.

Én beállítottam a kompatibilitást így működik már 5 éve


Ha pedig már nincs meg a program, innen letöltheted…..


[link]



Ott is írnak egy módszert, kipróbáltam, de az hibás módszer! Viszont a program ugyanaz a verzió, amit én is használok. Így az én általam leírt módszerrel menni fog…

Win 8 és win 10 rendszeren is mennie kell ha a win7 rendszeremen a kompatibilitás beállítás megoldja a dolgot

Akinek kérdése van… írjon…

2016. nov. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kis kiegészítés, ami fontos, de lemaradt a leírásból…

Előfordul, hogy az óra mellett látszik a speakboard jele a program mégsem megy.

Ekkor kilépés majd megint elindítod. És menni fog!

Csak akkor kell újratelepíteni, ha az óra mellett már nem jelenik meg a speakboard jele! Ekkor telt lea 14 nap…

Ekkor újratelepíted, a fentiek szerint és menni fog. De amíg ott a jele akkor csak jobb katt a jelre kilépés és újraindítás kell…

2016. nov. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!