Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem engedi a Windows XP...

Miért nem engedi a Windows XP professionalt felrakni egy Toshiba Satellite laptopra? A Laptopot úgy vettük hogy Nem volt rajta Operációs rendszer.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 7. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nézz utána a hivatalos oldalon hogy támogatja-e a laptop az XP-t.
2012. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Olyat rakj rá, amibe bele van téva a SATA támogatás, vagy kapcsold ki az AHCI-t a BIOS Setup-ban, ha lehet (manapság már nem mindig lehet kikapcsolni), úgy felmegy SATA támogatás nélkül is.

XP-s driverek vannak hozzá?

2012. ápr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerezz frissebb Windows változatot, vagy használj alternatív operációs rendszert.
2012. ápr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
SATA lesz a gond, mi feltettünk egy ilyenre Ubuntut, semmi gond nincs vele.
2012. ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, de sajnos nem találtam megoldást a problémára. Nem találtam igazából semmi olyan dolgot ahol ki lehet kapcsolni az AHCI-t. Egy olyan beállítást találtam ahol AHCI-ről van szó. Mégpedig: Sata controller Mode: AHCI vagy Compatibility.



A kövekezőket csináltam:

Amikor beraktam a CD-t és elkezdtem bootolni akkor behozta a telepítőt és betöltötte a fájlokat. Majd egy konzol villogott a képernyő bal felső sarkában, majd utánna ezt írta : A rendszer problémát talált, és a Windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt. Ha először látja ezt a hibaképernyőt,

akkor indítsa újra a számítógépet. Ha ismét megjelenik, kövesse az alábbi lépéseket:


Végezzen vírusellenőrzést.Távolítsa el az esetleges újonnan telepített merevlemezeket és merevlemez-vezérlőket. Ellenőrizze hogy a merevlemez megfelelően van-e konfigurálva és lezárva. Futtassa a CHDSK -F programot a lemezhibák megkeresésére, majd indítsa újra a számítógépet.


De viszont nem értem, mivel még Op. rendszer sincs a számítógépen, így vagy bootolni, vagy néhány dolgot lehet beállítani.

2012. ápr. 7. 20:26
 6/12 anonim ***** válasza:

Új vagy használt gépről van szó?

Ha használt, akkor ugyan törölték róla az op.rendszert, de a fertőzés benne maradt a Boot szektorban. És ezek a Boot vírusok nagyon nehezen irthatók. A merevlemezt talán már ki is nyírta. (Jártam már így, Kaspersky hozta rendbe).

Ha viszont zsír új, akkor ez a laptop gyári hibás, 72 órás csere és kész.

2012. ápr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Természetesen újról. Úgy lett megvéve hogy nem volt rajta Op. rendszer. Egyedül annyit lehet rajta csinálni hogy beállítani 1-2 dolgot, vagy bootolni. De leírtam hogy amikor elkezdtem a telepítést akkor befejezte a fájlok betöltését majd kiírt 1 hibaüzenetet.
2012. ápr. 7. 20:57
 8/12 anonim ***** válasza:

Vissza a gyártónak! Selejt.

És inkább Asus vagy Dell legyen az új.

2012. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy segítettetek. De valószínű felhívjuk a szaküzletet hogy tudnak-e valami megoldást adni, vagy felhívni egy számítástechnikust.
2012. ápr. 7. 21:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Én azonnal kicserélném benne a vinyót. Pofátlanság ennyi pénzért gyári hibásat eladni, de már ezen az oldalon is sokan írtak hasonlóról.
2012. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!