Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Op rendszer írása?!

Op rendszer írása?!

Figyelt kérdés

Hát,valószínű hogy ezt nem lehet kifejteni 1 oldallal.De azért röviden talán menni fog.Fogjunk 1 DOS kinézetű ablakot,és írassunk ki rá valamilyen szöveget fehér betűvel.

Mindenféle op rendszer nélkül ez hogy lehetséges(Floppyról is mehetne akár)? Mint látható eléggé semmit tudó vagyok ebben a témában.Az nyilvánvaló hogy gépi kóddal kell,amit közvetlen megért a processzor.A nagy kérdés hogy ezt hogy tudnám a processzorral tudatni fordítók nélkül.

A választ előre is köszönöm.


2012. márc. 19. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
kapj elő egy linux kernelt és olvasgasd ;)
2012. márc. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha bejön egy paracssor van kép (betük) és tudsz irni is bele netán utasítasokat is akor az már oprendszer

vanak ezek a biztonsági inditó lemezek ezek pl 1.44mb alatiak

de nemtudom mire gondolsz ha még semit nemtudol ezen a téren hol szeretnéd kezdeni és mit is szeretnél?:D oprendszert irnál eljövendöen majd?

2012. márc. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amikor bootol a gép akkor oda akarok kiíratni 1 szöveget mindenféle op rendszer nélkül.Tehát vedd úgy hogy full üres a merevlemez.
2012. márc. 19. 16:05
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Ajánlom Andrew S. Tanenbaum - Operating Systems: Design and Implementation című könyvét. Ez egy operációs rendszer megírását írja le az alapoktól. Pont ez kell neked.
2012. márc. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 iostream ***** válasza:

Első: nem erről volt szó, bár a linuxos bootloaderek valóban érdekes olvasmányok lehetnek.


Második: a BIOS már bőven alkalmas arra, hogy betűket hányjon a képernyőre. Foglalkozz kicsit assemblyvel, és utána nem fogsz hülyeségeket beszélni.


Harmadik: ez IS pont annyira jó, mint az első. A kérdező nem szeretne oprendszert írni, a kérdező egy bootoláskor futó alkalmazást akar.


Kérdező: ahogy írtam, neked az kell, hogy bootoláskor lefusson az alkalmazásod. Ehhez pedig a fenti két forrás jó lehet, csak sokat kell bányászni, mire értelmesen ki tudod gányolni belőle.

Szóval ehhez tudás kell.

2012. márc. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2012. márc. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én azért irtam azokat hogy oprendszernél nem ara kell gondolnia hogy egy hatalmas valami és hogy minden féle 3d s ablakoknak kel bene lenie

amugy a bios micsoda ha nem oprendszer?

2012. márc. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 iostream ***** válasza:

A BIOS? Kérlekszépen, Basic Input/Output System.

[link]


Biztosítja az alapvető funkcionalitását a gépnek. NEM operációs rendszer, hiszen az operációs rendszeri funkciók töredékét valósítja csak meg, viszont ad egy rakás megszakítást, amikkel könnyebben lehet dolgozni mindenféle eszközökkel. Például a videókártyát ha át akarod állítani, akkor legegyszerűbb BIOS megszakításokkal dolgozni.


A képernyőre íráshoz persze már nem kell, közvetlenül tudod írni a videomemóriát, de mire odáig eljutsz, na ahhoz igen.

2012. márc. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!