Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Ubuntu jobb, mint a Windows 7?

Az Ubuntu jobb, mint a Windows 7?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 22. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ízlések és pofonok, meg persze felhasználói igények kérdése.
2012. ápr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Első jól mondja, van pár dolog amiben igen, kinek mi kell.
2012. ápr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy hardcore játékos (nem akarsz mindig a legújabb játékokkal játszani) és hajlandó vagy egy kicsit tanulni (megszokni, hogy az Ubuntu kicsit más), akkor egyértelműen Ubuntu sokkal jobb.


Minden attól függ, hajlandó vagy-e új dolgokat megtanulni egy jó rendszerért cserébe. Ha igen, akkor Ubuntu vagy más jó Linux disztribúció magasból és sokszorosan veri a windows7-et.

Ha ragaszkodsz ahhoz, hogy mindennek úgy kell működnie, mint a windowson, vagy állandóan a legújabb játékokat tolod, akkor az Ubuntuban csalódni fogsz. Ennyi a lényeg.

Számtalan előnye van Linuxnak a windows-zal szemben, de nem való mindenkinek, csak annak, aki fejlődőképes.

2012. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Tényleg? Mi az előnye az ingyenességen kívül?


Különböző világ a kettő, de ennyi. Ha gyenge a géped és nem szoktál játszani akkor ubuntu jobb választás lehet, ha érdekelnek a játékok akkor pedig windows, mivel ezek előbbire nem igazán jelennek meg. Minden ízlés dolga.

2012. ápr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%
Mostanában lettek kicsit felkapottabbak a Linux disztrók, aztán minden átlagfelhasználó azt hiszi hogyha azt rak a gépére akkor onnantól hatalmas h4x0r lesz.
2012. ápr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

"Tényleg? Mi az előnye az ingyenességen kívül?"


Akkor sorolom:

- Nem kell aggódnod a vírusok miatt

- Nem vagy semmire rákényszerítve (sok distro, sok asztali környezet, sok program, válogathatsz)

- Jól összerakott frissítési rendszer

- Nem kell driverekkel kínlódni, eszközök 90%-a megy alapból

- Kevesebb idegesítő hülyesége van

- Egy rendszertelepítés után nem kell még csomó mást telepítened, mert egy használható kész rendszered van

- Sokkal kisebb hardverrel is beéri, mert nem a csicsán van a hangsúly, hanem a működésen

- Szinte soha nem fagy le, nem kell minden telepítés vagy frissítés után újraindítani és lazán kibír nagyobb hardvercserét is.

- Nyílt, tehát ha értesz hozzá, belenyúlhatsz a kódjába is, testre szabhatod a végletekig.

- Stb, stb, stb...


Az pedig nem igaz, hogy nincs játék Linuxra. Kereskedelmi játékot keveset adnak ki rá natívban ez igaz. Viszont sok ingyenes és nem gagyi játék van, illetve a windowsos játékok elég nagy része futtatható rajta wine-on keresztül.

2012. ápr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

"Akkor sorolom:

- Nem kell aggódnod a vírusok miatt

- Nem vagy semmire rákényszerítve (sok distro, sok asztali környezet, sok program, válogathatsz)

- Jól összerakott frissítési rendszer

- Nem kell driverekkel kínlódni, eszközök 90%-a megy alapból

- Kevesebb idegesítő hülyesége van

- Egy rendszertelepítés után nem kell még csomó mást telepítened, mert egy használható kész rendszered van

- Sokkal kisebb hardverrel is beéri, mert nem a csicsán van a hangsúly, hanem a működésen

- Szinte soha nem fagy le, nem kell minden telepítés vagy frissítés után újraindítani és lazán kibír nagyobb hardvercserét is.

- Nyílt, tehát ha értesz hozzá, belenyúlhatsz a kódjába is, testre szabhatod a végletekig. "


-A windows rendszereken is 90% az áldozat hülyesége okozza a vírust, egy avast(vagy ingyenes vírusirtó) és egy malwarebytes jó védelmet nyújt, szinte tuti hogy semmi bajod nem lesz ha nem kattingatsz ész nélkül.

-sok program. Komolyan, szerinted windowson csak 3-4 program van? Ha csak egy sima CD írót nézel találsz 30-40 ingyeneset, és mellé 5-10 fizetőset minimum. Itt sem vagy rákényszerítve, mert számtalan alternatív lehetőség van.

-A legtöbb(99%) mostani hardware mellé van csomagolva driver CD is, vagy a neten kb. 3 perc míg megkeresed, aztán csak kiírod CD-re és kész. A driverek amúgy ugyan-úgy megvannak, csak az Ubuntu ezt magától tölti le, keres rá egy adatbázisban, míg a Windowsnál biztos vagyok benne, hogy van driver kereső program ami ugyan ezt megcsinálja.

-Mi az a kevesebb idegesítő hülyeség? Annyira le van egyszerűsítve, mint egy bot.

-Nekem van egy sima biztonsági mentés DVD-m, azon minden ami csak kellhet, egy óra mindent feltenni maximum. Nem tudom miért fontos, hogy újratelepítésnél mi van, mert az az egy óra évente semmit nem számít.

-Ezt én is írtam, de a csicsa túlzás, a windows7 közel annyira testre szabható mint az Ubuntu, azt kapcsolsz be amit akarsz.

-Egy normális gép nem fagy le, ez biztos, és egyébként a windows alatt is cserélheted a hardware-t, talán a HDD kivétel ha azon van a rendszer... :)

Egy újraindítás nagyjából 1 perc, és akkor ejted meg amikor jólesik, akár kikapcsolásnál is, ami meg annyit jelent, hogy 10 másodperc amíg beállítod hogy ne jelezzen. Nem minden frissítés után indul újra, csak a nagyobbaknál.

-Nyílt, tehát az emberek 98% semmit nem tud kezdeni ezzel a dologgal, egyébként is csak azoknak számít valamit is, akiket ez érdekel.


Jó, lehet találni játékokat, de amikről mindenki beszél azok sosem jelennek meg Ubuntura, a wine meg sokszor rosszul vagy hatalmas hardwareigényt generálva oldja csak meg.


Az Ubuntu előnye az ingyenesség, és az, hogy kevés erőforrást fogyaszt(akkor már Damn Small Linux inkább) vagyis ha gyenge a géped, esetleg zavar hogy kalózkodnod kell, akkor az Ubuntu neked való, és valóban kompromisszumokat alig kötve lehetséges ugyan azt elvégezni rajta.

2012. ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
2011-ben készült a gépem, remélem még erősnek számít :D A win7 hiba nélkül fut rajta. És azt nem lehet megcsinálni ,hogy a win7 és a linux ubuntu is rajta legyen ?
2012. ápr. 23. 15:00
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező: dehogynem.

Először felrakod a win7-et, utána pedig az Ubuntut (vagy más Linux disztrót). Az a lényeg, hogy ne a teljes HDD-re tedd a Linuxot, hanem egy külön particióra. Így látni fogja, hogy van egy windows is és indításkor választhatsz, hogy melyik rendszert szeretnéd indítani. Megfér a kettő egymás mellett.

A különbség, hogy Linux alatt látni fogod a Windows-os meghajtókat, Windows alatt viszont nem látod a Linuxost (van rá program, de nem túl stabil).


Aki pedig előttem érvelt a windows mellett, az biztos nem használt még Linuxot huzamosabb ideig.

Nagyon örömteli pl. mikor folyton kínlódni kell egy hálózati nyomtatóval, mert a windows sehogy sem akarja normálisan kezelni. Vagy mikor szívsz, mert egy hülye HP driver telefossa mindennel a rendszert. Vagy mikor nem csatol egy hálózati meghajtót, hiába van beállítva, hiába elérhető és hiába van megadva a jelszó... stb.

2012. ápr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Jelenleg Ubuntu van az asztali gépemen, és Backtrack a laptopomon.(és én érveltem) Nem mondtam, hogy a Windows JOBB, azt mondtam, hogy egy átlag felhasználót egész egyszerűen nem érdekel a rendszer működése, 3-4 program és a játékok futnak és kész. Innentől azt mondani, hogy olvasson el 5-600 oldalas írásokat, és tanuljon felesleges, mikor napi fél órát tölt a gép előtt, mellette pedig játszik csak.


A kérdezőnek: Az előttem író már leírta, egyébként google kereséssel rengeteg nagyon részletes leírást találhatsz, tessék, itt találsz néhány másik disztrót(disztribúció) is.

[link]


U.I.:Az ubuntu.hu és hasonló oldalak fórumjait érdemes böngészni.

2012. ápr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!