Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kezdő linuxosként melyik...

Kezdő linuxosként melyik linuxot válasszam?

Figyelt kérdés
Internet, film, dvd írás, office, pdf olvasás, torrent, youtube, nyomtatásra használnám. És milyen fájlrendszerre érdemes formatálni a vinyót? Melyik ext-re érdemes?
2012. ápr. 26. 07:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nem akarok a Windows vs Linux vitába belemenni. Mindkét rendszert használom, sőt még egy Solaris cuccban is gyakran túrkálok.

Én mindenképp egy olyan disztribúciót ajánlanék kezdésnek ami elterjedt és eléggé felhasználóbarát. Javaslom kezdjél Open Suse-val egy Ubuntu-val -> nem nehezebb telepíteni mint egy windows-os rendszert, az alapból felkínált fájlrendszerük és particó felosztásuk megfelelő - így azzal nem kell bajlódnod. Ezek a disztribúcióknak jó a program ellátottsága és szerintem amire használni akarod arra meg fognak felelni.

2012. ápr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy próbálgass végig egy csomót, és ami megtetszik. Nem kell egyből élesben fel rakni, először virtuális gépen, ami megtetszik rádobod penre ha arról tud bootolni a géped és live módban, aztán ha úgy is oké akkor jöhet az éles telepítés. Persze az ubuntu vonalat meg a opensüsüt és hasonlókat érdemes előre venni, mert azért akad jó néhány olyan disztró ami után nem valószínű hogy az ember valaha is linux után nyúl, gondolok itt a csodálatos hungarisztáni fejlesztésre az uhura pl.
2012. ápr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
46%

hogy mi agresszió van bennetek linuxosokban!!!:D

(első voltam)

2012. ápr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Dehogy is. Csak nem szeretjük, ha valaki egy fizetős, pofátlanul drága, ezért az átlag felhasználó által illegálisan használt rendszert javasol első postban olyasvalakinek, aki szeretne közelebbről megismerkedni egy ingyenes és nagyszerű rendszerrel és a többnyire segítőkész közösségével...

A Linux nem csak egy rendszer, szenvedély! Ezt addig nem fogod megérteni, amíg huzamosabb ideig nem használtad valamelyik Linux distrot.

2012. ápr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 gepzene ***** válasza:
Dualboot teljesen jó. Alapértelmezettnek Ubi vagy Mint vagy OpenSuse, mert úgyis netezni kell többet... Win meg ne lássa a hajót, mert csak tunyul tőle.
2012. ápr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 gepzene ***** válasza:
Dualboot teljesen jó. Alapértelmezettnek Ubi vagy Mint vagy OpenSuse, mert úgyis netezni kell többet... Win meg ne lássa a hálót, mert csak tunyul tőle.
2012. ápr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 gepzene ***** válasza:
az első törlendő, bocs!
2012. ápr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
15%
mééég pontozzatok le ti f*szok:D
2012. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 lindmayer ***** válasza:

mert azt kérdezte az illető, hogy melyik linuxot ajánljuk neki

erre te a legeslegkevésbé linuxos operációs rendszert ajánlasz neki

ez olyan mintha valaki egy német kocsit szeretne, és te egy franciát ajánlasz neki

2012. máj. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én 15 éve windows-ot használtam. Utolsó pár évben 1x 2x évente felrakmta az Ubuntut, de nem volt az igazi - kb 2 nap elteltével visszakerült a windows.

Aztán adtam neki még 1 esélyt Ubuntu 14.04 , évek alatt sokat fejlődött, de kb 3 hónapot volt fent a gépen.

A szomszédom, aki haladó Linux felhasználó kb 10 éve Linuxot használ, faragott pár hetente a rendszeren, de még akkor is előfordultak hibák. Ez sem volt az igazi, ugyanakkor nagyon tetszett az, hogy régi Sound Blaster kártyákat simán kezel és gond nélkül működtet, amit a windows szerintem szándékosan kihagy, azaz nem készít új oprendszerhez Sound Blaster driver-t azért, hogy vegyél másik kártyát.

Ezt elég szenyóságnak tartom.

És még az is nagyon tetszett hogy régi HP nyomtatót is plusz paralel bővítő kártya segítségével egyből felismert telepítés nélkül.

Ez a windows-nál nem volt ilyen egyszerű és nem is akart mindig működni.


Aztán 3 napja keresgéltem egy kicsit a neten, mivel nem akartam hamis szoftvert használni és pénzt se kiadni olyan dologra, ami eleve nem ad annyi támogatottságot mint a Linux, így utána néztem más Linux disztribúcióknak is.

Ráakadtam a Linux Mint-re, amiről azt írták, hogy a legjobban hasonlít a windows felületére és azoknak ajánlják, akik windows-ról szeretnének áttérni.

Tegnap előtt fel is raktam Pendrive-ról és meg kell mondanom, hogy 100x jobb számomra az Ubuntunál.

Nem is értem mit esznek sokan az ubuntun. Tényleg szörnyű az Unity felület.

Lehet a windows-os berögződéseim miatt van, de nagyon kezes a Linux Mint.

Jól néz ki, egyértelmű, és sok dolog van benne amit az Ubuntu-ban hiányoltam.

Az ubuntu-ban tapasztalt hibák nincsenek és tökéletesen üzemel eddig.


konklúzió:

Aki windows-os és ad egy esélyt a váltásra próbálja ki a Linux Mint -et.

(Én a Linux Mint Cinnamon -t töltöttem le.)

Ha minden esetben speciális programokhoz windows-ra van szükség, ajánlott 2 külön HDD-t és/vagy SSD-t tartani erre a célra. Linux - Windows, majd szükség szerint arról bootolni.

Tényleg jó, hogy 90% ban amire szükség lehet már telepítve van és nagy százalékban még

driverekkel sem kell szórakozni.

A Mint után egyre kevésbé hiányzik a Windows :)

2015. febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!