Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit tegyek, hogy a videólejáts...

Mit tegyek, hogy a videólejátszás végre normális legyen? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Akár neten, akár gépről HD vagy egyéb felbontású videót akarok nézni, állandóan kockás a kép.

Van fent K-lite, a legújabb, de már enélkül is próbáltam.

Ami videólejátszó létezik (VLC, Splash etc.) minddel ugyan ezt csinálja.

Az nvidia progijában már beállítottam, hogy az nvidia videókártyával indítsa a lejátszó programot, de még sem így tesz.

Ezt csak amiatt akartam,, hátha az szebb képet ad.

Bár nem hiszem, hogy az inteles HD chip ne tudná ezt, mikor a COD MW 2-őt is simán viszi minimumon, max felbontással (csak kipróbáltam, mit is tud...).

Egyszerűen nem tudom, mit kellene tenni, Win 7 újratelepítés nem oldotta meg eddig, mondjuk nem is emiatt került sor a reinstallra.

A legfrissebb driver van fent mindenből.

Nem tudom, mit tegyek, de nagyon zavar az a sok kocka, még élsimításokkal is rossz, főleg fekete kép esetén (éjszakai jelenetek pl.).

A gépem bőven bírja, egyébként a sima dvdrip filmekkel is ugyan ez a baj, ha kiírom őket és DVD lejátszóba teszem, ott minden oké.

Csak a filmekkel van ez, szóval lehet, hogy más codec pack kellene?

Sajna csak ilyen hosszan tudtam részletezni, talán több okosságot tudtok így mondani :)



2012. máj. 5. 17:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Milyen cpu te okos? Cpu használat lejátszás közben?
2012. máj. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
i3 2310m, de attól még nem kell egyből megverni TE :D....
2012. máj. 5. 18:17
 3/18 A kérdező kommentje:

Na, kipróbáltam a Transformers et FULL HD ban és 60 % fölé még nem ment....

miért, annyira gagyi lenne a proci vagy mi?

Nehogy már amiatt legyen kockás egy sima 640-480-as videó....

2012. máj. 5. 18:19
 4/18 anonim ***** válasza:

Na várjál, megforditom neked ezt az elgondolást... ha 640*480 a videó akkor meg már ne legyen 60% a cpu.

Codek, driver gond lesz. végig kell bogarászni a gépet, nem kapott meg drivert ami kell neki, kodek keveredve van, valami nem okés.


Eszközkezelőben minden rendben?

2012. máj. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Meg most kezdem elvesziteni a fonalat ahogy alaposabban olvaslak, szóval a 640*480 fényképezőgéppel készitett videó (mondjuk) miért ne lehetne kockás? Az olyan.

Itt az a kérdés hogy a full hd is kockás?

2012. máj. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen, eszközkezelőben minden jó, és minden driverből a lehető legfrissebb van fent.

Amúgy 1920x1080-ra értettem a 60%-os CPU használatot. Még egy sima family guy videónál is lehet látni, pl. jelenet váltáskor, hogy ,,csúszva" megy át kép.

2012. máj. 5. 18:33
 7/18 A kérdező kommentje:

Én soha nem írtam fényképezőgépről..:D....

Az egy dvdrip, egy hétköznapi avi film akár.

2012. máj. 5. 18:34
 8/18 A kérdező kommentje:
A full hd, tűéles, látszik ez rajta, de azok a kockák minden egyes videón rajta vannak, ezt is beleértve. Én már nem tudom, hogy mit csináljak....:/
2012. máj. 5. 18:37
 9/18 A kérdező kommentje:
Ennél többet én már nem tudok tenni, de sebaj, legalább kiírtam magamból bánatomat :D
2012. máj. 5. 18:40
 10/18 anonim ***** válasza:

Most ne ugrálj itt a videóformátumok között te okos mert nem tudom követni.

A 640*480 dvdrip biztos hogy nem egy profi munka, igy azt most vegyük is ki ebböl.


A fullHD legyen kiindulási alap, hogy az miért kockás.

Távolits el minden utólag telepitett lejátszót, kodekpackot, tedd újra a vga drivert, telepitsd a k-lite-t, majd ezzel próbáld ki a lejátszást: [link]

2012. máj. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!