Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Aki járatos EREDETI Windows-ok...

Aki járatos EREDETI Windows-ok telepítésében, attól kérnék tanácsot. Újratelepíthető-e az eredeti win xp-s telepítő lemez ugyanarra a számítógépre?

Figyelt kérdés
Bővebben: van egy PC, rajta egy eredeti windows xp. Kicsit régen lett már rátelepítve, és most felvetődött, hogy újra kellene telepíteni. És most ha leformázom a hdd-t, és újra akarom telepíteni az xp-t, akkor az eredeti telepítőlemezhez kapott liszensz kulcsot használhatom-e újra vagy kell vennem egy új eredeti windows-t? (Nem saját gép, és csak és kizárólag eredeti, bolti win jöhet szóba. ) Ha értetek a windows licenc-eléseihez, akkor írjatok. Köszi.

2012. máj. 11. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, többször is lehet használni, ha nem oem verziós.
2012. máj. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

és mi van, ha oem változat, akkor nem?

Ugyanis van egy eredeti OEM Win7-em saját gépen.

Később, akkor ezt nem telepíthetem újra?

2012. máj. 11. 17:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugyanarra a gépre az OEM Windowst is korlátlanszor újratelepítheted. Volt rá már többször is példa, sokszor vannak renitens munkatársak, akik "nagyon értenek" a géphez és hamar tönkreteszik a telepítést...
2012. máj. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pont erre voltam kíváncsi.

Jó, hogy olyan tanácsot adsz, amit már a gyakorlatban is kipróbáltál.

Nagggyon Kössssssssszi. :)

2012. máj. 11. 17:25
 5/7 CactusClone ***** válasza:

Jó választ kaptál, többször is telepítheted a Windows-t ugyanarra a gépre.

Esetleges problémád akkor lehet, ha az aktiválást nem tudod elvégezni sem telefonon, sem online, mivel eredetileg csak párszor tudnál aktiválni.

Akkor sincs baj, hívd fel a 2MSINFO-t (06-2-MSINFO) és ott kérjél egy új aktiválókódot az OEM kódod alapján.

2012. máj. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a 06-80-2AKTIV-ot (225848) szoktam hívni :)

De ez általában olyankor kell, ha közben hardvercsere is volt (pl vinyó). Ilyenkor ha nem működik a bepötyögős aktiválás sem, akkor beszélni kell az ügyfélszolgálatossal, és elmondani, hogy meghibásodott a hardver, azért kellett cserélni.

2012. máj. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg hasznos infót az aktiválással kapcsolatban.
2012. máj. 14. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!