Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Minecraft -ban honnan lehet...

Minecraft -ban honnan lehet gyémántot szerezni?

Figyelt kérdés

1.2.5 verzió.


Az alvilágban? Vagy a sima World -ben? Föld alatt?


2012. máj. 30. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy Minecraftos, de több mint valószínű, hogy a normál világban egy jól eldugott földalatti bányában.
2012. máj. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elég ritka. Nagyon mélyen van, az alapkő környékén (az alsó 20 rétegen azt hiszem). Vascsákány, vagy jobb kell, hogy ki tudd bányászni.
2012. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vascsákánnyal lehet, áss le 64 kockát, itt kezdődik a badrock réteg. És kezdj el felfelé haladni egy jó nagy terület kitermelésével. Lesz ott gyémánt, nekem már van a kis világomban 400+ darab ^^
2012. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2xSü ***** válasza:

[link]

illetve

[link]

(Az angol változat pontosabb.)


Röviden:

Gyémántérc a normális világban, a 2-17 szinten található (a leggyakoribb az 5-12. szint), ~0,09% valószínűséggel, 1-9 blokkból álló tömbökben. (Leggyakrabban 4, 6 vagy 8 blokknyi tömbben.) Ezenkívül ritkán előfordul elhagyott bányák ládáiban is.


Tippek:

- Shift+F3-al vagy F3-al meg tudod nézni, hogy mi az Y koordinátád.

- Ha gyémántot találsz, érdemes ellenőrizni, hogy bekerül-e az inventory-ba. (Nem telt-e meg kővel.)

- A legalsó szinteken van egy void köd, ami erősen csökkenti a látótávolságot, ami igen zavaró tud lenni. Én 10-es szinten szoktam ásni.

- Én azt szoktam csinálni, hogy ások egy főjáratot, amire merőlegesen aljáratokat alakítok ki úgy, hogy a járatok között 2 blokk távolság van. Így elég nagy területet lehet felderíteni, viszonylag hatékonyan (azaz viszonylag kevés ásással).

- Ha találsz egy gyémántlelőhelyet, akkor annak közelében (16 blokk) tuti, hogy nem találsz másikat.

2012. máj. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!