Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vettem egy aspire laptopot és...

Vettem egy aspire laptopot és Linux van rajta, de win 7-et akarok rá telepíteni, csak sajnos nem tudom hogyan. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A helyzet, hogy angolul kiírja, hogy :The complete license terms can be found in the rott directory" és hogy írjam be hogy "less /GPL" és "less /COPYRIGHT. Ezután bejön a sok liszenc, a végén meg az hogy END, és bármit nyomok, vagy írok nem lép ki, nem lép vissza, nem tudom, hogyan kéne elfogadnom a dolgot. A win 7-et meg hiába rakom be, csak kiír egy csomó hibát és megáll, és onnan nem megy sehova.
2012. jún. 8. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jó a Win7 telepítő dvd-je akkor elméletileg fel kellene tudni telepíteni az oprendszert.


Biosban beállítani, hogy dvd-ről bootoljon.

Tedd be a lemezt és indítsd a gépet.

Telepítés előtt mindenféle képen formázni kell a hdd-t, mert a Linux más fájlrendszert használ.

Formázd meg NTFS-re és innen már működni kellene a telepítésnek.

2012. jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Énis ugyanígy jártam pár napja egy új Acer géppel...de aztán felraktam rá a windows 7et.
2012. jún. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlottam volna, hogy tölts egy rendes linuxot és nem ezt a pc-hez kapottat erőltesd!

Ezt olyan emberek sem tudják használni, akik linuxosak!!!

Erre ne térjünk rá, hogy a gyártók és a forgalmazók miért ezt csinálják, mert undorító.

Ha kezdő vagy, akkor egy linux mint 9-es esetleg egy ubuntut is próbálhatsz!

Ha viszont leszednéd a linux-ot róla, akkor egy win 98-as telepítőt szerezz és parancssorban formázd a winyót!Az XP sem tudja már formázni(többi sem), hiába is mondják, csak a 98!

2012. jún. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok Linux ellenes ezt az elején szögezzük le.

Azonban ha most egyáltalán nem érdekel akkor formázd meg a merevlemezt.

Win98 parancssor ? Nem mindenki ért hozzá, én sem. Ezért nem is próbálkozom vele. Ha valamit elrontok még csak el sem tudom mondani mit csináltam, így csak nehezíteném a probléma megoldását.

Töltsd le a Hiren's Boot CD-t, írd ki cd-re. Indítsd róla a gépedet és az azon lévő programok egyikével formázd meg egyből NTFS-re ami a Win7-nek kell.

Vagy tölts le bármilyen cd-ről bootolható particionáló programot ami rendelkezik grafikus felülettel. Néhány kattintás és végzi is a feladatát.

Aztán mehet a Win7.

2012. jún. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!