Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Erre a gépre érdemes felrakni...

Erre a gépre érdemes felrakni valamelyik Mac OS-t?

Figyelt kérdés

Intel P4 3GHz

1024MB DDRII

AMD HD4870 512MB


Erre a gépre érdemes lenne felrakni valamelyik Mac OS-t? Ki szeretném próbálni, a Windowsokat pedig már igencsak unom. Kérdésem lenne még, hogy a hang (SoundMAX) illetve az internet is gond nélkül menne?


Csak 32bites vagy 64bites változata is létezik PC-re?



2012. jún. 11. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy bármelyik Mac OS-t fel tudnád rakni egy pentium 4-re, próbálkozz linux rendszerrel ha unod a windowst.
2012. jún. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Celeron gépre is raktam már Mac OS-t, de azon a hang meg a net sem működött.
2012. jún. 11. 11:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá, tiéd a dicsőség, felrakni egy dolog, hogy használható lenne az már másik kérdés.
2012. jún. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is szerettem volna már kirpóbálni a Mac OS-t, de gy látom, a neten minenki csak az észt osztja róla. Hol a fenében találok én egy adott hardware-hez drivert OSX-re? Utánakérdezgettem fórumokon, de csak elbeszélnek ott egymás mellett ahelyett, hogy normális információt írnának egyszer. Akiről hallottam, hogy sikerült föltenniük (én telepítettem már, de nem bootolt utána), azok azt mondták, nem használható. Meg hát az sem elfogadható, ha nincs hang vagy internet. De erre a gépre nem érdemes.
2012. jún. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


De elég szánalmas a dolog. :-) PC-re egyébként sem 32, sem 64 bites változat nem létezik, mivel hivatalosan csak Apple hardverre telepíthető (és azon tökéletesen működik is).


A "hackintosh" szinte mindig valamilyen kompromisszumot követel meg, valami tuti nem működik, hacsak nem full támogatott alkatrészekből építkezel.


1GB memóriával nem lesz egy nagy élmény, 2 minimum kell, nekem még néha a 4GB is kevés. :-)


Én inkább azt javaslom, hogy ha unod a Windows-okat, próbálj ki valamilyen modern Linuxot, kevesebb szívás lesz vele, és szinte mindenre használható. Ha OSX-re vagy kíváncsi, telepítsd valami virtuális gépre, ott kipróbálhatod, aztán egy 2-3 éves Mac-et már barátságos áron lehet vásárolni, amin megkapod a teljes élményt, amit az OSX nyújtani tud (az én MacBook Pro-m 2007-es, és még nem avult el, ez egy 2007-es más laptopra már nem mondható el).

2012. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!