Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hibák a Windows telepítés...

Hibák a Windows telepítés után. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Formáztam a C meghajtót, és újratelepítettem a Windows XP-t, hozzá pedig a Service Pack 3-mat. Amikor VLC Media Player-el indítok el bármilyen filmet vagy videót, akkor elkezd akadozni a nyíl, lefagy minden, nem válaszolnak a mappák, és még a feladatkezelő sem nyílik meg, ezért újra kell indítanom a gépet. A videó még csíkozottan megjelenik, de abban a pillanatban lefagy ez egész.

Amikor berakok egy lemezt, nehézkesen vagy egyáltalán nem tölti be, elkezdi olvasni és gyakran lefagy.

Mondanom sem kell hogy ez eléggé idegesítő, ha segítenétek ennek kiküszöbölésében, azt nagyon megköszönném :-)



2012. jún. 21. 14:11
 1/4 MaXXeGee ***** válasza:

Minden hardver megfelelően fel van telepítve? Nézz rá arra az eszközkelőre.

Ha nincs, akkor az alaplap gyártójának honlapjáról húzd le a hozzá való xp-s drivereket.

Ugyanez vonatkozik a VGA kártyára is. És ha nem integrált a hang, akkor arra is.

2012. jún. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Barni87 válasza:
Egy kérdésem lenne: Van több partíció a HDD-n? ha igen akkor javaslom hogy mentsd el az adatokat a másik partíciókról és azokat is formázd meg és másold vissza az adatokat, és minden programot telepíts újra. De lehet ha csak simán újratelepíted a VLC-t az is megoldja.
2012. jún. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ELSŐ VÁLASZOLÓ: Telepítettem az integrált videó és hangkártya driverét is, de van ott még 2 dolog amire azt írja hogy az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve: Multimédia-vezérlő, Multimédiás videovezérlő.

Voltak olyan hibák például hogy valamelyik videó indításakor (Windows Media Player-el) kodek hibát írt ki, de ez megoldódott miután feltelepítettem a régi programokat mint pl. videóvágó progi, a kamerámhoz kapott programok, DirectX. De most valamiért nem jött helyre minden, igaz a VLC már egy újabb verzióját töltöttem le.

MÁSODIK VÁLASZOLÓ: Kettő HDD-m van(most csak az egyik van csatlakoztatva, mert mind a kettőt az olvasóval együtt nem tudom csatlakoztatni), és ha mind a kettőt bedugom van összesen 6 partícióm, szóval kivitelezhető, de ez csak akkor ha már tényleg nincs más választás.

2012. jún. 21. 14:29
 4/4 MaXXeGee ***** válasza:
Akkor az a videókártya mégsincs telepítve. Tehát, alaplap típusa alapján kikeresed a gyártó oldalán az összes ahhoz a laphoz tartozó Xp-s drivert (csak a 32 bitest, gondolom azt tetted fel) letöltöd, telepíted. Az alaplapod típusát pedig egy everest vagy aida nevű diagnosztikai programmal meg tudod nézni.
2012. jún. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!