Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Virtuálisan meg lehet növelni...

Virtuálisan meg lehet növelni a desktopot valahogyan tetszőleges méretűre az alábbi probléma szempontjából?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy vannak térképek (Pl Google Maps is ilyen) ami akkora területet mutat, amekkora a böngésző ablaka. Ha a monitorom 50-szer nagyobb lenne, akkor a teljes képernyős böngészőben elég nagy terület látszana, amit print screen-nel el tudnék menteni. Meg lehet ez valahogyan oldani? Akár valami virtuális desktoppal, vagy akár egy böngésző kiegészítővel, vagy hasonlóval?

2012. júl. 13. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Google maps + egér görgő hátra?
2012. júl. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 2xSü ***** válasza:

Meg lehet oldani. De mielőtt leírnám, hadd kérdezzem meg, hogy ugye nem az a célod, hogy kinyomtasd az így kapott térképet? Mert ez esetben nyugodtan elfelejtheted a dolgot. A térkép pixelben mért növekedésével együtt a betűméretek nem lesznek nagyobbak. Ha szép nagy, tűéles térképet csinálsz, akkor a szövegek olvashatatlanul kicsik, a vastag vonalak hajszálvékonyak lesznek. Be lehet lőni egy olyan méretet, ahol már a szövegek túl kicsik, viszont a térkép még túl pixeles. Nekem ez a megoldás nem jött be. Inkább nyomtattam képernyőnyi méretű résztérképeket. Csúnya volt, de legalább használható.


(Egyébként a megoldás, hogy ugye a térképet lehet embedálni. (Lásd: link ikon a bal oldalsáv tetjén > Beágyazott térkép testreszabása és előnézete) Ott meg lehet adni a méretet, amit át lehet írni, és beszúrni egy üres html fájlba. Vagy önmagában is elég, hiszen ott az előnézet. Egy böngészőkiegészítő képes lementeni a teljes honlapképet, nem csak azt, ami látszik. Lásd: [link] )

2012. júl. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak: a területet természetesen a felbontás növelésével akarom növelni, de szerintem világosan leírtam.


Egyébként nem a Google Maps-el akarom csinálni, csak példának mondtam, mert azt sokan ismerik.

2012. júl. 14. 09:53
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem kompatibilis a tűzrókámmal. Más nincs?
2012. júl. 14. 17:57
 5/6 2xSü ***** válasza:

Biztos vannak kiegészítők, amelyek kompatibilisek. Bár én Waterfox 13.0-t használok és azzal tökéletesen működik. Lehet a jelzett inkompatibilitás csak papíron van, csak rá kell venni a Firefoxot, hogy telepítse.

Esetleg keress rá a kiegészítők között, biztos, hogy van olyan, ami a te FF-al is kompatibilis. Pl.: [link]


Esetleg Chrome alá is lehet keresni ilyet.

2012. júl. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A megoldás a Desktop Extender programok. Eddig nem jókat írtatok.
2012. júl. 14. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!