Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Boot beállítás probléma?

Boot beállítás probléma?

Figyelt kérdés

Képekben megmutatom milyen típusú a bios-om:/


Régen ment a Cd-ről való bootolás de most már elfelejtettem hogyan kell. Kérem mondjátok meg mibe lépjek bele.

PL: Kiírta hogy a telepítéshez nyomjak egy gombot, nyomogatok de nem reagál és elkezd sípolni.


Képek:

[link]


[link]


[link]



2012. júl. 25. 20:57
 1/4 Mazsola88 válasza:

Szia ha ezek a beállítások vannak beállítva akkor két dolog lehetséges


1. A CD olvasó nem működik rendesen és nem tudja beolvasni

2. A CD hibás "túl karcos, sérült stb."


de maga a beállítás rendben van.

Keress másik CD-t az megoldhatja a problémát


Remélem tudtam segíteni


Tisztelettel: Mazsola88

2012. júl. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 DoWtHen válasza:

A probléma nem a Boot-olási sorrenddel, hanem a meghajtó kezeléssel lehet. A BIOS-ban az első lapon keresd meg a STORAGE CONFIGURATION parancsot. Alaplaptól függően itt 2 vagy több további parancs van:

ONCHIP SATA CHANEL - Enabled

(Ha Disabled-re állítod, akkor lekapcsolod a SATA eszközöket, de a Win még láthatja)


ONCHIP SATA TYPE - Ide

(Ha AHCI vagy RAID van itt az csak HDD-k esetén működik CD-Romnál ne használd)


A beállításokkal már a SATA-s CD-Romról is tudsz rendszert indítani, de ha a lemez nem képes a Boot-olásra így sem fog működni.

2012. júl. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mazsola88 válasza:
Az AHCI problémánál enged telepíteni egy darabig csak utána kék halál lesz szóval az tuti hogy lehet cd-t indítani attól.
2012. júl. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 DoWtHen válasza:
Igen lehet, ha lenne hozzá SATA HDD ami használja is ezt a lehetőséget. De mivel itt IDE HDD van nem kell AHCI engedélyezés és lefut a telepítő is. XP esetén én utólag szoktam bekapcsolni az AHCI-t.
2012. júl. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!