Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnám fel installálni?...

Hogyan tudnám fel installálni? Folyt. Lejjebb.

Figyelt kérdés

Van egy Asus eee pc mini notebook-om. Újra kéne telepítenem a Windows-t, de nem tudom megoldani, mert nincs benne ugye cd-meghajtó, külsöm pedig az sincs. Amim van, USB Stick (8GB), vagy egy 16GB-os memoria kártyám, ami belehelyezhető.

Próbáltam már USB stick-röl, hogy átmásoltam a WinXp telepítő teljes tartalmát, a Bios-ban beállítottam, h. onnan boot-oljon, stb. de így nem jött össze.

Valaki leírná nekem részlétesen, hogyan s mint tudnám ezt meg oldani?

Nagyon megköszönném!



2012. aug. 2. 03:11
 1/4 anonim ***** válasza:
2012. aug. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket,

elolvastam elejétől a végéig, nagyon értelmesen és érthetően van leírva minden, de viszont:

Tovább olvasgatva a hozzászólásokat, szinte egy embernek sem sikerült valahogy a telepítés, mindenki fennakadt valami problémán, szóval bizonytalan

vagyok nagyon azt illetően, hogy bele kezdjek e egyáltalán az egészbe :(

2012. aug. 2. 23:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is sikerült elsőre. Nyugodtan elkészítheted pendrive-ra, mi történhet, legfeljebbnem jön össze elsőre, a pendrive-nak nem lesz tőle semmi baja.


idéznék egy másik leírásból mert sokan itt rontják el.


"...Ezzel meg is lenne a telepítő előkészítése. Neki is lehet ugrani a telepítésnek. A gép újraindítása, beállítani az USB-ről bootolást, vagy csak válasszuk ki a boot manager-ben az USB-t. Meg fog jelenni két opció, először a másodikat válasszuk ki, mivel azzal léphetünk be a szöveg módú telepítőbe. Innen már szerintem mindenki boldogul, megtörténik a formázás, fájlok felmásolása, újraindítás. Megjelenik újra a menü, de ezúttal az első, grafikus telepítést válasszuk. Erre vigyázz, hogy a fájlok felmásolása után válaszd ki az első opciót, különben nem fog működni a telepítés, a pen drive-ot addig ne vegyük ki amíg fel nem települt a rendszer!..."


Ha megcsináltad, lesz két furcsaság.

Az egyik, hogy létrehoz egy egy boot menüt ahol az xp indítás és a pendriveről való javítás között lehet választani. Ezt a windows indulása után ki tudod kapcsolni.

Kattints a Start -> Vezérlõpult -> Rendszer -> Speciális (fül) -> Indítás és helyreállítás -> Beállítások gombra.

Rendszerek listájának megjelenítése opció elõl vedd ki a pipát.


A másik, hogy a telepítés során nem ajánlja fel a fiók létrehozását, hanem maga készít egy userXP fiókot. Ezt a windowsban átnevezheted, de egyszerűbb ha létrehozol egy új rendszergazda fiókot a saját neveddel, a másikat meg törlöd.

2012. aug. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Háát,....köszi szépen a bátorítást, lehet neki ugrok valóban, sokat nem veszíthetek végül is,

ha meg lettem vele, tudatom, hogy hogy sikerült a dolog :)


köszi mégegyszer

2012. aug. 3. 01:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!