Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vágólap probléma! Talán te...

Vágólap probléma! Talán te vagy az, aki tudja a megoldást?

Figyelt kérdés

Hogy lehetne elérni, hogy ha a clipboarddal (vágólappal) kimentett .clp fájlra duplán rákattintok, megjelenjen a vágólapon?

A "c:\windows\system32\clipbrd.exe" %1

ugyan elindítja a vágólapnézőt, de nem nyitja meg benne a fájlt!

Nekem úgy tűnik, egy csúnya Microsoft hiba. A vágólap megjelenítő alkalmazás kívülről nem képes erre, csak ha már fut, akkor lehet a menüjéből megnyitni a fájlt..?

Esetleg más, ingyenes vágólap program?? Én nem találtam.



2012. aug. 7. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
ez a %1 ez micsoda ?
2012. aug. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az akarja jelenteni a fájlt, amire kattintottam.

Próbáld ki: biztos használsz Total Commandert. Jelölj ki egy adatfájlt, txt vagy bmp, ilyesmi. Aztán nézd meg, hogy mit ír ki, ha a commander menüjében kiválasztod a Fájl/Társítás pontot.

2012. aug. 9. 18:56
 3/5 A kérdező kommentje:
Na, a bmp erre nem jó, szóval nézd meg egy txt fájllal. Látni fogod, hogy a jegyzettömmbbel nyitja meg a %1-et, azaz a kijelölt txt fájlt. Azaz ha duplán kattintasz egy txt fájlra, elindul a jegyzettömb, és megnyitja a fájlt. Sajnos a vágólapnézővel és az általa kimentett .clp fájlokkal ezt nem lehet megcsinálni.
2012. aug. 9. 19:05
 4/5 SimkoL ***** válasza:

Nekem meg úgy tünik, hogy ez a te hibád :)


c:\windows\system32\clipbrd.exe Filenév.clp


Honnan a fenéből tudja, hogy mi a file neve ? A %1 az első paramétert jelenti. A Windowsban alapból társítva van a *.clp a clipbrd.exe-hez, úgyhogy elég rákattintani.

2012. aug. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Készíts egy képernyőfotót a PrtScr billentyűvel, nyisd meg a vágólapnézőt, és mentsd ki a képet .clp kiterjesztéssel. Csak aztán ne felejtsd el törölni a vágólap tartalmát a Delete billentyűvel. Ezután próbáld rákattintással, vagy parancssorból megnyittatni vele! Nem fogja megnyitni! A vágólapnéző elindul, de üres marad.


Ha megnézed a Total Commanderben, hogy ott mi van neked társítva a CLP kiterjesztésre, látni fogod, hogy a clipbrd.exe után %1 van írva!


Azért is tudom hogy nem az én hibám, mert amikor rákerestem a guglival a megoldásra, találtam egy számtech fórumot, ahol pont erre a problémára keresett választ valaki más is. (német) De nem kapott semmi választ :(

2012. aug. 13. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!