Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SVCHOST. EXE probléma. A...

SVCHOST. EXE probléma. A processzorom felét használja és már minden lehetséges megoldást kipróbáltam. Vírusirtás, stb. Mondjon már valaki valami tuti megoldást?

Figyelt kérdés
[link]
2010. márc. 14. 21:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ez pedig vírus. Próbáld ki többféle vírusirtóval megkeresni + spybot, spyware terminator, stb. Ha nem jön be akkor mentés formázás.
2010. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Még annyit próbálj meg, hogy a kikapcsolod a microsoft update-et, vagy az egész windows update-et, illetve ha xp-d van akkor az sp3-at tedd fel ha még nem tetted.

2010. márc. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Töltsd le a ProcessExplorer nevű programot, az megmutatja, hogy mire használja az svchost a processzoridőt.
2010. márc. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az SP3mat már felraktam, az emlitett dolgokat már kipróbáltam, megpróbálom másfajta virusirtókkal.
2010. márc. 14. 22:10
 5/18 anonim ***** válasza:
Ki ne kapcsold az update-et, egy csomó biztonsági rést befoltoznak...
2010. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Most néztem utólag a képet, látom a ProcessExplorer már megvolt :D Bocsesz :)
2010. márc. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ha valaki bármiféle megoldást tud azt ossza már meg. Köszi.
2010. márc. 14. 22:18
 8/18 anonim ***** válasza:
Nincs fent véletlen Office 2003? :) A Microsoft Updatet állítsd át Windows Update-re. Ugyan nem fogja javasolni, de akkoris tedd át.
2010. márc. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Akkor kezdjük...

xp? Akkor már nem foltoznak csak a hitelesítő genya szakad rád:

Eredeti Windows Valódi előny frissítés (Windows Genuine)! WGA


Vagy pedig kérem megvenni az Eredeti Windows-t!!



Svchost:


[link]


Vagyis:

Svchost egy konténer, számtalan szolgáltatás fut benne nézd meg a futó szolgáltatásokat, lehet közte virus is. Trükk: magyar winben magyar a szolgáltatások leírásai is ha valami nem magyar a szolgáltatások között máris gyanús. Ha találsz olyan svchostot ami nem konténer akkor az a hunyó. Bányászni a wmi -vel is ragyogoan lehet.


Wmi:

[link]



Jó még a tasklist parancs /svc vagy /v vagy /m kapcsolókkal.



Illetve az erre a célra készült programok, pl.: Hijackers, ha ennek a listáját bemásolod ide akkor sokkal többet fogunk tudni...

2010. márc. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

+


Marha soknak tűnik a 48 peocess.. alig tudom olvasni a képet, vaksi vagyok mint a bányaló. Ez egy xp prof?

2010. márc. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!