Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet megoldani, hogy...

Hogyan lehet megoldani, hogy egy adott programra fókuszáljon a sz. Gép?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy adott egy program,mondjuk egy zeneszerkesztő,vagy valamilyen nagyobb teljesítményt igénylő program.

Akadozik,mert más háttérben futó alkalmazásokkal is foglalkozik a gép,stb.

Olyat lehet csinálni,hogy a RAM memória az adott programot használja leginkább?Ezt úgy értem,hogy több memória jut az adott programnak,ezáltal kevesebb az esély,hogy szaggasson.

Azt tudom,hogy játékoknál ezt meg is lehet oldani,viszont programoknál még nem használtam ilyet.

Szóval,lehet egyáltalán ilyet csinálni,hogy a RAM arra a programra jusson leginkább,amit használok?

Bocsánat,ha érthetetlenül fogalmaztam volna meg,de nem tudom másképp leírni.

Előre is köszönöm a válaszotok!



2012. aug. 15. 00:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem szerver oprendszeren vagy, akkor ez az alapértelmezett beállítás.
2012. aug. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez nem fókuszálás, hanem affinitás (ha magokhoz rendeled a processt), vagy a process prioritása. Sajnos a zeneszerkesztő valszeg a lassú IO, vagy gagyi driver miatt szaggat, ez nem fogja megoldani. Ilyesmire használt gépeken le kell pucolni a windowst, minden mást kilőni a háttérben.
2012. aug. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,tehát semmilyen módszer nem létezik,ami a rendszermemóriát egy bizonyos programra állítja legfőképp?
2012. aug. 15. 03:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem értetted meg. Már eleve így csinálja a rendszer magától. Ha fel van kapcsolva a villany, akkor nem tudod még a tetejébe újra felkapcsolni.
2012. aug. 15. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem az,hogy nem értettem meg,hanem van egy program játékokhoz,ami azt segíti elő,hogy a háttérben futó programok,stb ne lassítsák a játékot.Arra gondoltam,ha játéknál ez megoldható volt,akkor a programnál miért nem?
2012. aug. 15. 19:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Az egyszerűen leállítja a háttérben futó programokat/szolgáltatásokat, nem az erőforrást veszi el tőlük. Nagy különbség.
2012. aug. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor én tettem fel hülyén a kérdést.Szóval azt,hogy oldhatom meg,hogy leállítja azokat a funkciókat?
2012. aug. 15. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!