Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan szoftver, amely...

Létezik olyan szoftver, amely megmutatja, hogy egy wifi hálózat forrása merre található?

Figyelt kérdés
Tehát hogy talál a laptopom egy szabad vezeték nélküli hálózatot, és - egy teszem azt kör alakú ábrán - megmutatja, hogy hol van annak a hálózatnak a forrása...
2009. júl. 24. 02:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Az irányát nem tudod meghatározni, mert ahhoz irányított antenna kellene ami a programnak ad olyan információt is, hogy pillanatnyilag melyik irányból veszi a jelet.
2009. júl. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel. Nekem van irányított antennám, egy régi orosz hősugárzóból barkácsoltam, úgy nézett ki, hogy egy parabola, a belső oldala fényes, a közepén pedig egy fűtőszál. Csak ki kellett cserélni a fűtőszálat a wifi adapterre. Szóval ilyen irányított antennám van. Hogyha a net strumbler nevű programmal nézem a jelerősséget, és közben forgatom az antennát, akkor elméletileg meg kéne adnia az irányt sík terepen akadályok nélkül. Viszont egy épületben, ahol különböző sűrűségű falak vannak, ajtók, ablakok, eléggé megkavarják, hogy merről jön erősebben a jel. Szóval irányított antenna ilyen célra csak akadálymentes terepen használható(ahol elég ritkán fordulnak elő wifik), nem?
2009. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Strigi válasza:
Miért nem jó az, ha töltesz egy elég pontos jelerősség progit, és mozogsz -- amerre növekszik, arra van az adó.
2013. febr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!