Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hol találok olyan oldalt ahol...

Hol találok olyan oldalt ahol tudok olvasni a számítógép mködéséről?

Figyelt kérdés
nem olyan kell hogy ez a billentyűzet,ez az egér... hanem érdekelne hogyan működik a vkártya, hogan tart kapcsolatot egymással 2 gép, ipcím osztás, bármi ami mélyeben foglalkozik a témával....
2012. aug. 22. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Tessék:

[link]

2012. aug. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Készülj fel rengeteg olvasásra, mert akár csak az egyes alkatrészekről is egész könyveket lehet írni. Kezdésnek itt van ez:

[link]

[link]

[link]

2012. aug. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezernyi ilyen oldal van a neten, többségük angolul. Viszont nem fogod érteni, ha nem sorban haladsz. Szóval szerintem úgy kezd gugliban, hogy szg. architektúrák, processzor, memóriák, buszrendszer, aztán adatátvitel, hálózatok, OSI modell, protokollok, TCP/IP, stb.


"hogyan működik a vkártya"

Ha az videokártya, akkor úgy, ahogy a számítógép többi része, konkrétan olyan, mint egy mini számítógép, ami SIMD (single instruction multiple data) jellegű párhuzamosításra lett kihegyezve. (Ld. architektúrák témakör.) De belemehetsz még a számítógépes grafika vagy akár a híradástechnika mélységeibe is, ha a monitor felé menő konkrét videojelek érdekelnek. :)

2012. aug. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kösz mindenkinek. Csak valami esténkénti olvasnivalókat kerestem. A vkártyát csak egy példának hoztam föl.
2012. aug. 22. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!