Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy telepíthető 4-5 Windows...

Hogy telepíthető 4-5 Windows egy gépre?

Figyelt kérdés

ELMÉLETI KÉRDÉS! De nem hagy nyugton, hogy ezt nem tudom. :)


Ha jól emlékszem, elsődleges partícióból 3 lehet, logikaira meg nem megy fel a rendszer. Hogy tudják az megoldani, hogy ennél több van egy gépen? Pl. láttam olyat, hogy Win95-98-ME-2000-XP-7 és Ubuntu volt egy gépre telepítve, mindegyik működött önállóan. Ezt hogy csinálják?


2012. okt. 3. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:

esetleg több merevlemez, több partíció

vagy


NEM TUDOM

2012. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Komplikato ***** válasza:
Jó kérdés a megoldásig meg marad a virtuális PC a Vista/W7 alatt :)
2012. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elsődleges partícióból 4db lehet.

A merevlemezt formázd meg akár az első oprendszer telepítőjével, de szerintem használj külső programot (pl. Hiren's Boot CD-t).

Utána készítsd elő a telepíteni kívánt oprendszerek lemezeit. A telepítést mindig a legrégebbi rendszerrel kezd, és folytasd azzal amit időrendi sorrendben utána adtak ki. A legvégére azt hagyd amit a legújabban adtak ki.

Ha így telepíted akkor automatikusan létre jön egy szöveges indító oldal ami a gép indításakor jelenik meg. Mindegy hogy Windows-ról vagy Linux-ról van szó. Innen tudod kiválasztani a nyíl billentyűkkel, majd enterrel az indítani kívánt oprendszert.

2012. okt. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tehát az op. rendszerek száma maximum négy egy merevlemezen?
2012. okt. 3. 21:13
 5/8 anonim ***** válasza:

A Win95/98/ME az DOS alapú Windows, azok biztosan egy partíción megférnek, telepítéskor más Windows könyvtár van megadva, ez nem nagy szám.


Win2000-től a Windows lehet logikai partíción, csak a bootloader-nek kell elsődlegesen lenni (mint a Linux esetében), de ez már szerintem nem az oprendszer, hanem a PC architektúra korlátja.

2012. okt. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A Win95/98/ME az DOS alapú Windows, azok biztosan egy partíción megférnek, telepítéskor más Windows könyvtár van megadva, ez nem nagy szám."


Ez nem igaz, külön partícióra kell telepíteni a Windows rendszereket különben az egyik oprendszer felülírja az előzőleg telepített oprendszer fájljait. Ezek Win95, Win98, WinME és ha jól tudom WinXp-re biztosan igazak, itt még "Windows Old" mappa sem jön létre.


"Mindegyik operációs rendszert külön kötetre kell telepíteni. A Microsoft nem támogatja több operációs rendszer ugyanazon kötetre történő telepítését.

Amennyiben a számítógép csak egyetlen kötetet tartalmaz, a többszörös rendszertöltési konfiguráció létrehozásának megkezdése előtt újra kell formáznia és újra kell particionálnia a merevlemezt, hogy több kötet álljon rendelkezésre, kivéve, ha csak a Windows XP egy másik példányát kívánja telepíteni."


Forrás :

[link]

2012. okt. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Esetleg használhatod a VirtualBox nevezetű programot.

Ehhez elég egy Windowst feltelepíteni, arra feltelepíted a VirtualBox-ot és az már tud több operációs rendsztert is "futtatni".

"Segítségével több operációs rendszert tudsz futtatni már feltelepített operációs rendszereden. Támogatja az Unix, Windows, Macintosh és még DOS rendszereket is. "

Használatáról egy elég részletes leírást itt olvashatsz :

[link]

2012. okt. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Golan Trevize ***** válasza:

Boot Managerrel meg lehet oldani.

Nekem még a Win98-as időben volt olyan, hogy két féle DOS, és egy Win98 volt a gépemen, logikai partícióról is bootoltak.

A nevét ne kérdezd, nem emlékszem rá, ráadásul majdnem 15 éve volt, könnyen lehet, hogy ennek a programnak már nincs is új verziója.

2012. okt. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!