Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Videót szeretnék kisebbre...

Videót szeretnék kisebbre konvertálni úgy, hogy például fekete fehér kép is jó nekem. Erre mi a legalkalmasabb progi?

Figyelt kérdés

2012. okt. 8. 12:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Jó lesz bármelyik, de szerintem ezt az opciót, hogy fekete-fehér lesz a végeredmény, szinte egyik sem ajánlja fel, mert meg sem fordul az ember fejében az 2012-ben, hogy úgy spóroljon egy filmen, hogy FF legyen. Max lejjebb veszed a bitrátát és a felbontást...


[link]

2012. okt. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ja, csak hülye barmoknak fordul meg a fejében, mint én. Hát eléggé alapvető elvárás, de mivel a legtöbb program nem tudja, valóban ezért tettem fel a kérdést, és olyantól várom a választ rá, aki tud is válaszolni.
2012. okt. 8. 16:08
 3/20 anonim ***** válasza:
Válaszoltam. Arra is hogy mi az oka annak hogy a programok nagyrésze ezt nem tudja. Az hogy a válasz nem tetszik, az egy más kérdés, de attól még igaz...
2012. okt. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de nem írtál erre alkalmas programot, pedig nyilván létezik, csak te nem ismered.
2012. okt. 8. 17:10
 5/20 anonim ***** válasza:

A VirtualDub nevű ingyenes progi, HSV adjust nevű filterével tudsz FF képet produkálni...


[link]

2012. okt. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
és milyen formátumba érdemes kimenteni, ami kisebb lesz, mint a színes?
2012. okt. 8. 19:44
 7/20 anonim ***** válasza:
Most hogy így gondolkozom, lehet hogy azzal hogy fekete-fehér filmet csinálsz nem is lesz kisebb a film mérete hiszen a színesnél és a FF-nél is ugyanannyi adatot használ a szín tárolására. Attól hogy te FF-et kreálsz akkor csak lemondasz a színekről, nem használod ki a színinformációkra vonatkozó lehetőségeket, de ettől a mérete nem változik... Gondolom én, hogy most végiggondoltam, de ehhez nem értek annyira. Szerintem attól lesz kisebb ha a bitrátát vagy a felbontást csökkented...
2012. okt. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Kunci77 válasza:

Én is a VirtualDub -ot javaslom ( [link]

Mentsd el XVID aviba. Egyébként az sem mindegy, hogy egyáltalán mit akarsz konvertálni. Mert ha már egy eleve tömörített filmet akkor csak viszonylag nagy minőségromlással lehet kisebb fájlméretet elérni.

2012. okt. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Az Xvid avi az tud direkt fekete-fehéret?
2012. okt. 10. 11:47
 10/20 Kunci77 válasza:
A virtualdub tudja. Video -> Filters -> Add -> grayscale
2012. okt. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!