Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan telepítsek Xp-t CD-Rom-...

Kelist kérdése:

Hogyan telepítsek Xp-t CD-Rom-ról?

Figyelt kérdés
A régebbi gépemen az xp nem működik. Kiírja, hogy hiba történ és helyezzem be a cd-t majd nyomjam meg a j betűt. Csináltam már telepítést, de akkor bekapcsolt a gép, felált a rendszer és úgy csináltam. De most ugye nem áll fel a rendszer. És mikor F11el beállítom, hogy CD-ről indítson, elkezdi majd kiírja, hogy hiba van a d:\.... és hogy helyezzem be a Windows helyreállító cd-t. De hát az van benne! Ez nem az a cd amiről korábban telepítettem, de másnál már használtam és működött. Ezért abban kellene segíteni, hogy hogyan indítsam úgy el, hogy a jól ismert kék hátteres kép jelenjen meg és telepíthessem az xp-t. Aki tud kérem segítsen. Legjobb a helyreállítás lenne, m rajta van a diplomamunkám.THX

2012. nov. 5. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Lényeg!, hogy NE nyomj J bötüt!

a "Frissítés Windows XP rendszerre" válaszd!

Fontos!: A Windows XP telepítése előtt tiltsa le a vírusvédelmi (víruskereső) szoftvert. A XP telepítése után feltétlenül engedélyezze újra a vírusvédelmi szoftvert.


Ekkor, a telepítő a Windows rendszert a meglévő Windows mappába telepíti, és egyúttal frissíti a régebbi verziót.


A frissítés menete:

Indítsa el a számítógépet. A termékkulcs legyen a keze ügyében.

Helyezze be a Windows XP CD-t a számítógép CD-ROM- vagy DVD-ROM-meghajtójába.

A megjelenő menüben válassza a Windows XP telepítése lehetőséget.

Az Üdvözli a Windows telepítője lapon válassza a Frissítés (ajánlott) lehetőséget (ha még nincs kiválasztva), majd kattintson a Tovább gombra. (Minden további lapon kattintson a Tovább gombra.)

A Licencszerződés lapon olvassa el a szerződést, majd elfogadásához vagy elutasításához kövesse az utasításokat.

A Termékkulcs lapon a megfelelő mezőkbe írja be a 25 karakteres termékkulcsot.

A Frissített telepítőfájlok letöltése lapon, az Igen lehetőséget csak akkor válassza, ha élő internet kapcsolata van.


A telepítés ezen szakaszában a számítógép többször újraindul, és a Windows XP új szolgáltatásait ismertető képernyők jelennek meg. Ez a fázis hosszabb ideig is eltarthat. (kb.30 perc)

Végezetül a számítógép utolsó alkalommal újraindul, és betöltődik a Windows XP.

A rendszerre előzőleg telepített javításokat és szervizcsomagokat újra kell telepíteni! (kivéve, ha a CD tartalmazza őket)


A telepítés befejezése után ne feledkezzen meg a vírusvédelmi szoftver engedélyezéséről, frissítéséről.

ha így nem működik, hibás a telepítőlemez, szerezz másikat, vagy egy Live CD-ről boot-olj be és mentsd le a fontos adataidat.

2012. nov. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha az #1 válasz szerint nem működik, ezzel ments le mindent ami fontos:

[link]

[link]

[link]

és utánna, ha minden kötél szakad, egy Tiszta telepítés megoldja...

2012. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válasz, de nem érted a problémámat. A legnagyobb probléma, hogy a windows fel sem áll. Kiírja, hogy boot from cd ott még tovább lép majd sötét képernyő. Ugyan az jelenik meg mint MsDos környezetben (magyarul semmi, de lépegetni meg nem tudok a hagyományos MsDos parancsokkal pl cd; stb.) Szóval ezért lenne jó a segítség. És azért kell javítás, mert így nem tudom lementeni az anyagokat sajna. Egyre sürgősebb lesz a dolog, ezért aki olvassa és tudja, hogyan bootoltassak egyből cd-ről kérem jelzze.
2012. dec. 16. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!