Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint 13 KDE telepítése...

Csozo kérdése:

Linux Mint 13 KDE telepítése USB-ről Windows 7 mellé?

Figyelt kérdés

A Mintet egy 4 GB-os pendrive-ról indítom. A telepítés 2. lépése (Előkészítés) írja, hogy ellenőrizzem, hogy teljesülnek-e a leírtak: 1. Legalább 5,9 GB szabad hely 2. Internet kapcsolat. A problémám az, hogy azt mutatja, hogy nincs elég szabad helyem. Az 1TB-os merevlemezem így van felosztva:

- C: (NTFS) 64 GB

- D: (NTFS) 835,43 GB

- *: (EXT3) 30 GB (erre szeretném a Mintet

- Unallocated 2,09 GB (ezt szeretném majd swap-nek)


EasUs partícionálóval osztottam fel a merevlemezt. Mit kellene tennem, hogy lássa a 30 GB EXT3-as partíciót, és folytathassam a telepítést?



2012. nov. 20. 20:58
 1/8 lindmayer ***** válasza:

gondolom, hogy azon az ext3-as partíció nincs semmi

tehát azt meg a swapnak szántat is formázd le, és úgy indítsd el a telepítést, s majd ott állítsd be őket

2012. nov. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Valóban egyiken sincs semmi, de az EXT3-as partíció már eleve formázva van EXT3-as fájlrendszerrel, szóval nem az a probléma, hogy nem formáztam meg.

Az unallocated részt mire formázzam? Szintén mehet EXT3-ba?

2012. nov. 21. 08:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Indítsd el Mintet USB-ről, anélkül, hogy telepítenéd.

Indítsd el a Gparted nevű programot. (Ott kell lennie a menüben valahol, de ha ott mégsem találod, akkor: Alt+F2, majd "gksudo gparted")


Nem fontos, de én azt javaslom, hogy ha nincs nagyon tele a D: meghajtód, akkor csippents le belőle még úgy 15-20 GB-t.

Töröld le az Ext3 partíciót, Most csinálj 3 db új partíciót. 1-et a rendszernek, 1-et a /home -nak, 1-et swapnek. Az első kettő lehet ext3 vagy ext4, ízléstől függően. A harmadiknál a filerendszer típusánál mondd azt, hogy linux-swap. A rendszerpartíciónak úgy 10-15 GB elég, 2 GB elég a swapnek, a maradék jó lesz /home-nak.


4-nél több primary particiót sajnos nem fog engedni, szóval csinálj a D után egy nagy üres extended particiót, és abba tehetsz logikai partíciókat.


A lényeg, hogy a végén úgy nézzen ki a partíciós táblád, hogy a 2 ntfs után van 2 db ext4 és egy swap.


Nem kötelező egyébként a /home-ot külön partícióba tenni, de szerintem nagyon megéri. Hasonló okokból, ami miatt valószínűleg a Windowson is 2 partíciót használsz.


Ha most becsukod a gpartedet, az asztalon ott van egy ikon, hogy telepítés. Oda klikkelsz. Amikor kérdezni, hogy hogyan akarod telepíteni, az utolsót választ, hogy majd te kézzel beállítod. Akkor megint előjön egy egyszerű partíció-kezelő, meg kell neki mondani, hogy az 1. partíció (mármint az újak közül az első) legyen a / a 2. a /home a 3. a swap. Utána indíthatod a telepítést.

2012. nov. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még egy apróság: Nem tudom mennyi RAM van a gépedben, de ha a swap kevesebb, mint a memória mérete, akkor nem fogod tudni a gépet hibernálni. Ez laptopnál fontos lehet.
2012. nov. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, a cserehely a a memória másfél-kétszerese legyen és ext4-et használj.
2012. nov. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ. :) Teszek egy próbát.
2012. nov. 21. 21:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem figyeltem, hogy KDE-ről van szó. Nem ismerem a KDE-s partíciókezelőt. A gparted-hez valóban root jogok kellenek, ezért kell sudo-val vagy gksudo-val indítani.


Azt mondod, hogy a Mint nem látja egyáltalán a merevlemezt? De ha arról bootolsz, akkor a Windows gond nélkül elindul? Ez azt jelenti, hogy a BIOS még felismeri...


Nincs ötletem, ne haragudj, nem láttam még ilyet.


Ha beírod a parancssorba, hogy "sudo fdisk -l", akkor mit mond?

2012. nov. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Fdisk paranccsal is csak a pendrive-ot ismeri fel, semmi mást. :(
2012. nov. 22. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!