Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Elfutna-e a laptopomon a...

Elfutna-e a laptopomon a Windows 7?

Figyelt kérdés

Van egy Toshiba Satellite L300 típusú laptopom.

Így nézne ki a rendszere:

Processzor: Intel Core 2 Duo T3200 2,00 GHz 1 MB cache 667 MHz FSB

Memória: 2 GB Samsung DDR2-800 CL6-6-6-18

Chipset: Intel GL40

Videokártya: Intel GMA X4500MHD

Hangkártya: Realtek ALC268 HD Audio

Merevlemez: Toshiba MK1652GSX (160 GB, 8MB cache, 5400 rpm, SATA-II)

Erre szeretném telepíteni a Windows 7 professionalt. Kérdésem lenne, hogy elfutna-e rajta? Ha, igen akkor mennyire jól? És hogy k.b. lassú lenne-e?



2012. dec. 1. 14:49
 1/9 Sipos Csanád ***** válasza:
100% hogy futna rajta és gyors lenne!
2012. dec. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

> Elfutna-e a laptopomon a Windows 7?

Igen. Valamivel lomhább, nehézkesebb lenne mint az XP, de működne.


> Videokártya: Intel GMA X4500MHD

Ez nem tudom hogy WDDM kompatibilis-e, nézz utána.

Ha nem kompatibilis, akkor nem fog futni rajta az Aero.

Persze ha nincs igényed átlátszó ablakokra, meg a többi földművesvakításra, akkor ez nem probléma, tökéletesen használható a rendszer a "régimódi" GUI-val is.


> Erre szeretném telepíteni a Windows 7 professionalt.

Megkérdezhetem hogy miért?

2012. dec. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert, az xp egész elavult... :/
2012. dec. 1. 16:00
 4/9 anonim ***** válasza:

> Mert, az xp egész elavult... :/

Konkrétan mi az, ami hiányzik? Mi az a funkció amire szükséged van? Mi az amit XP-vel nem tudsz megtenni, csak Windows7-el?

Én jelenleg is XP-t használok, és egyszerűen nincs semmi racionális okom arra, hogy Windows7-re váltsak. Tudok filmet nézni/szerkeszteni, zenét hallgatni/szerkeszteni, képeket megjeleníteni/szerkeszteni, szöveget szerkeszteni, táblázatot szerkeszteni, adatbázist készíteni, weblapot készíteni, webet böngészni, emailezni, torrentezni. Mindent, amit akarok, meg tudok csinálni XP-vel. Sok esetben jóval egyszerűbben, könnyebben, gyorsabban, mint Windows7-el!

2012. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ilyen sok mindenhez értesz. Korszerűsíteni szeretném a laptopomat. és, én is el tudom dönteni, hogy milyen operációs rendszert használjak, és ezt a kérdést azért tettem fel, hogy megtudjam, hogy képes-e elvinni a laptopom a win 7-et, nem pedig azért, hogy megtudjam, hogy mikre vagy képes.!!!!
2012. dec. 1. 23:36
 6/9 anonim ***** válasza:

> én is el tudom dönteni, hogy milyen operációs rendszert használjak

A te géped, azt telepítesz rá amit csak szeretnél.

Én csak annyit kérdeztem, hogy mitől "korszerűbb", miért jobb szerinted a Win7 az XP-nél, mi az amit XP-n nem lehet megcsinálni, csak Win7-en?


> nem pedig azért, hogy megtudjam, hogy mikre vagy képes.!!!!

Nem az a lényeg, hogy mikre vagyok képes, hanem hogy mindezt meg tudom csinálni XP-n is, és nem értem hogy milyen előnnyel járna ha Win7-et használnék. Számodra milyen előnnyel jár?

2012. dec. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Te használdd csak az xp-t, én meg a win 7-et.! Az sokkal jobb.! Jobb grafika, és amúgy is a win 7-re már sokkal több szoftvert gyártanak, mint xp-re.! A korral meg haladni kell.! Nem pedig leragadni.!!!!!!
2012. dec. 8. 00:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert, az xp egész elavult... :/

-----------

Errél jut eszembe. Én sem tudok dolgoktól olyan könnyen megszabadulni, talán azért, mert a cuccok, amikor megveszi az ember, elég drágák. Mivel nem ajándékba kaptam öket, hanem nekem kellett megdolgozni érte.

Nos nekem megvan még az 1992-ben vett elsö Computerem is, Windows 3.1-el. 8 Mhz ! (Turbó 40 Mhz) 4 MB Memoria és hasonló apróságok...(CD lejátszó nélkül 14" Képernyövel, Tastaturral, egérrel 2400 Márkába került.) Egyszerüen nincs szívem hozzá hogy kidobjam. Aztán jöttek az újabb windowsok, mindegyiket egy új géppel vettem. Win95;Win98; Millenium; XP; Vista; Win7; Csak az utolsóra tettem fel a Win8-at, mert ezt a gépet tavaly karácsonyra vettem.

Az asszony XP-t használ, a fiam meg a Vistát, minegyik müxik rendesen. Szép hétvégét.

2012. dec. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nhh mondjuk az jó, ha megvannak az ilyen cuccok.! Nekem is vannak ilyen régi gépeim.
2012. dec. 8. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!