Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshopban nagyon elakadtam...

Photoshopban nagyon elakadtam sajnos. Nem tudom, hogy kell egy layerbe bele rakni egy fényképet?

Figyelt kérdés

Van egy szórólap sablon, és abba kéne a kis kockákba a képeket valahogy belerakni, de nem tudom hogyan.

Segítene valaki?



2012. dec. 17. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindig az a réteg aktív amelyikre kattintasz, és azon tudsz műveletet végezni. Kiválasztod a megfelelő réteget, azon elhelyezed a képet, majd mész a következőre. Az elhelyezés csak egy behúzás (intézőből vagy a Bridge-ből) vagy másolási művelet.

A rétegek egymáshoz viszonyított helyzete is fontos, mivel amelyik felül van, annak képtartalma is a többi felett lesz, így egy másikat kitakarhat. Ezt a rétegek húzásával tudod módosítani.

2012. dec. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:

Ha máshogyan nem, valahonnan, mondjuk a megnyitott fényképről kimásolod (Ctrl+C), aztán az adott rétegbe beilleszted (Ctrl+V).

Én Photoshopot nem használok, de a Gimpben van "Megnyitás rétegekként" meg "Beillesztés rétegként" -- mindenesetre furcsa lenne, ha éppen a PS ne tudna hasonlót, hátha ez a megoldás.

Jó lenne, ha el tudnám képzelni a sablonodat, hogy miért pont egy bizonyos rétegbe kell raknod a képeket. Miért nem jó egy másikba, aztán összelapítani?

2012. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Közben sikerült megoldani, csak egy kicsit logikázni kellett. De így utólag nem nehéz feladat.
2012. dec. 17. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!