Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Filmletöltésnél miért avi-ba...

Filmletöltésnél miért avi-ba tölti le a divx-es filmet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ha töltök le egy filmet, az azt írja, hogy divx-ben van, akkor ha letöltöm miért avi-ba tölti le?Ezt nekem utána megint át kell konvertálni olyan formátumba, hogy ki tudjam írni, nem?
2009. aug. 23. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

az avi csak egy file kiterjesztés

ugy mint az exe com bat txt , stb

viszont azért irják hogy divx es mert ezzel a videocodekkel tömöritették a filmet :)

2009. aug. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Az avi egy konténer, ami tartalmaz(hat) egy video és max 2 audio sávot. Mint a pl a Matrioska (mkv), csak elavultabb.

A DivX video codek, illetve tömörítési eljárás amivel az adott film videosávját tömörítették. Lejátszáskor is szükséged van a codekre, nélküle nem tudnád dekódolni.

DivX-el ma már nem igazán lehet találkozni. Általában XviD-el tömörített filmeket megszokásból DivX-nek titulálnak.

2009. aug. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egy nagy számítógépzseni, még mindig nem értem. :(

Ha van egy filmem avi kiterjesztésben, azt simán ha kiírom, a dvd lejátszó nem játsza le, ezért kell konvertálni dvd formátumba, nem?

2009. aug. 23. 09:39
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

ha divx es a lejátszód akkort nem


de ha csak a sima dvd t visz el a dvd akkort csag mpeg be vagy svideóba kell konvertálni

2009. aug. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!