Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program, amelyik...

Van olyan program, amelyik képes korlátozni a memória mennyiségét bizonyos programokhoz?

Figyelt kérdés
A firefox általában 200-300 MB-ot használ, de gyakran felszalad 530 köré. Ez nálam azért nagy baj, mert 1 GB memória van a laptopomban (Win7 Enterprize-t használok - EREDETI, SAJÁT DOBOZOS OP.RENDSZ.). Olyan programot keresek, amelyikben meg tudom adni azt a beállítást, hogy a firefox ne tudjon használni pl. 250 MB-nál többet. Van ilyen? Köszönöm.

2012. dec. 29. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen programok, de nem javaslom a használatukat. Ugyanis ha a Firefoxot lekorlátozod 250MB-ra, de ugyanúgy használod, annak csak instabilitás lesz a vége. Folyton le fog állni, panaszkodni a kevés memória miatt. Tiszta bosszúság az egész.

Inkább vegyél még ramot a gépbe, mert az 1GB manapság már nagyon karcsú, ráadásul win7-es gépbe eleve minimum 2GB az, amivel már elfogadhatóan működik.

2012. dec. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hol vettél te Enetprice kiadást? Csak nem a piacon?

Ahogy egyes írta, külső programmal nem jó ötlet korlátozni az FF-et. Amit tehetsz:

A.) Másik verzió használata

B.) Memória takarító plugin feltelepítése

2012. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem hozzászóló is írta, a RAM bővítése megoldaná a problémádat.

De van még pár lehetőség ram szűkében is.

1. virtuális memória méretét megnöveled.

2. Használod a cleanmem-t [link]

Nekem is ez van, de csak kíváncsiságból tettem fel.

Nem legalább is nincs észrevehető különbség.

Az tény, hogy kevesebb a lefoglalt ramom, ez kb. 1gb mínuszt jelent nálam ( bár nekem tényleg felesleges 8GB RAM-nál)

Azt, hogy Firefox ne használjon 250mb-nál többet, felejtsd el, vagy össze fog omlani folyamatosan, vagy baromi lassú lesz.

A win 7 elég jól meg lett írva, optimálisan használja a memóriát.

2012. dec. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!