Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 - Halálos kék...

Windows 7 - Halálos kék halál? Hogyan tovább? (FONTOS! )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nekem egy olyan problémám lenne hogy: pár hete vettem egy kis használt PC-t tesómnak computerimperium.hu-ról. Személy szerint ezt: [link]


Csak nekem +1000ft-t kellet fizetnem mert már csak 80GB-s modell volt raktáron, vagy valami ilyesmi. Ki is hozták. Átvettem. Már rögtön jelentkezett rajta egy hiba, konkrétan a DVD lejátszó szutyok volt benne, de gondoltam fene se fog sz*rakodni a vissza küldéssel, kitudja mikor jön vissza jó állapotban. Így itthon volt nekem egy régi LG DVD lejátszom azt beledobtam, működött is. Feltelepítettem rajta egy Windows 7-et, fontosabb programokat, és egy módolt videó kártya drivert hogy tudjanak tesómék rajta játszani is. A Sherry 1.3.1-et amit én is használok az én PC-men. Hibátlanul ment rajta minden ami kellet. Meg voltam elégedve. Teltek múltak a hetek. Tegnap előtt tesóm Konvertált rajta pár filmet MP4-be és másolt át SD kártyára. Azzal sem volt semmi gond. Egyébként Total Video Convertert használt, Crackeltet. Ma játszik a gépen tesóm Minecraftot és egyszer csak teljesen lefagy. Be mentem megnézni én is, se az egér nem mozdult, sem a billentyűzet parancsokra sem válaszolt. (Esc, alt+F4, Ctrl+alt+Del.) Így drasztikus megoldáshoz fordultam: Kinyomtam főkapcsolóval. Bekapcsolom, kiadja a két lehetőséget: Normál Módú indítás, és Indítás Helyreállítással (Ajánlott.) Rányomok a Normálra: Bejön hogy Windows bekapcsolása, de a "zászló animáció" már nem jön be csak áll, áll, áll. És semmi sem történik. Ha a másikba lépek elkezd tölteni majd amikor végigér: kék halál.


Az alábbi szöveggel: [link]


Próbáltam rajta újratelepíteni a Windows 7-et de töltött, töltött pont mint ha Normál módú indításnál, majd kék halál.


Ilyen szöveggel: [link]


Windows Vistánál ugyan ez történt. Windows XP-nél töltött, töltött, majd kiírta hogy 7-es hiba valami setup____.sys nem olvasható.


Próbáltam Linuxal kezdeni valamit, Ubuntut Pendrive-ről próbáltam telepíteni de ott meg ott meg állt hogy felismeri a Portokat. Ott lefagy és a billentyűzet kikapcsol. Az egér viszont nem. És a Pendrive sem világít tovább. A telepítéseket egyébként a ház összes billentyűzetével próbáltam, hátha az a hiba de semmi, ugyan az az eredmény mindegyiknél. Még próbáltam Mandriva Linuxal is próbálkozni de ott is töltött egy ideig majd nagy sötét képernyő és semmi mind a telepítésnél mind a közvetlen Live CD-zésnél.


Elvileg a bolt ahol vettem add rá 1 év garanciát, megvan még a csomagolása és az összes írat. Ha visszarakom az eredeti DVD lejátszót, összecsomagolom, és visszaküldöm, szerintetek ingyen megcsinálják? Ez még belefér a garanciába? Mert végül is sem az én sem a tesóm hibája hogy elcsesződött és fogalmam sincs hogy csináljam meg.


Vagy esetleg van valami ötletetek hogy mi a hiba, és hogyan hogyan csináljam meg?


Válaszokat előre is köszönöm!



2013. jan. 3. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ha van rá garancia akkor tegyed vissz az lejátszót és reklamáld meg,mert ez hardver hiba.
2013. jan. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De ha levolt ragasztva a hátulja és te feltépted mikor cserélted a lejátszót akkor ugrik a gari.
2013. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem volt leragasztva szerencsére. :)
2013. jan. 3. 22:54
 4/11 A kérdező kommentje:
Visszaraktam és ugyan úgy nézz ki mint amikor ide jött. Én legalábbis nem tudnám megmondani hogy volt belepiszkálva.
2013. jan. 3. 22:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy hardveres hiba, lehet szoftveres is, a leggyakrabban valamelyik driver okozza.

80 GB-s modell? Biztos, hogy ezen a gyenge gépen feltétetlenül Windows7-nek kell futnia? A játékokról nem is szólva. Táp nem bírta, túlmelegedett.

Olvasd el, ami a linkben szerepel, teszteld le. [link]

2013. jan. 4. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2013. jan. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Felhívtam a csávót és megcsinálják ingyen. Végülés ő úgy állapította meg elmondások alapján hogy valószínűleg a Merevlemez ment gajra. Szóval a hiba hardveres és ezért belefér a garanciába. Egyébként nem hiszek ebben a "kis gépen nem lehet játszani" dologban. Ez a hülyék megvezetése hogy nagyobb, és drágább modelleket vegyenek. Abban sem hiszem hogy integrált kártyával nincs játék. Hülyeség! Módolt Driverekkel simán játszhatsz egy ilyen filléres modellen is. Az tény hogy nem Call of duty 9-et meg Battlefield 3-mat de tudsz! Régi játékok simán futnak! Undorító megvezetés, fúj! Én már 2 éve teljes értékű életet élek egy 5 éves alsó kategóriás Laptoppal. És mindent meg tudok vele tenni, igaz nem HD-ban meg nem "modern minőségben" de meg tudok. Igaz ehhez sok "odafigyelés" és karbantartás szükséges, de valamit valamiért. Igaz most akarok venni egy új Laptopot, de azt is csak azért mert továbbtanuláshoz már nem elég ennyi. De minden napi élethez simán! Ettől függetlenül mindenkinek megy az újjacska!
2013. jan. 4. 14:11
 8/11 A kérdező kommentje:
*6 éves. (Most már.)
2013. jan. 4. 14:13
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyébként a Windows 7 Home Premium 32bit-est leegyszerűsített látvány világgal, aero-t kikapcsolva pörgette elég szépen! Nem hangoskodott, nem torpant meg! Teljesen jó! A laptopom meg még aero-val is úgy viszi mint a kis angyal, igaz az már hangoskodik, de a hangoskodáson kívül - havi házi takarítással - semmi mást nem produkál. Nem melegszik túl, nem kapcsol ki.
2013. jan. 4. 14:18
 10/11 anonim ***** válasza:

A Techcorner Segélyvonalat én linkeltem be neked. Olvasd el, ez is benne van.

Vagyis merevlemezt kell cserélni, még éppen jókor derült ki, garanciás.

2013. jan. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!