Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows telepités közbe kék...

Windows telepités közbe kék halál mitöl lehet ez? További infó lent

Figyelt kérdés

újra akarom telepíteni a gépet de valahogy nem megy.... 2 cd-vel is próbálkoztam de mind a kétszer formázás előtt a következő hibaüzenetet kaptam: A rendszer problémákat talált és a windows a számítógép károsodásának megelőzésének érdekében leállt!

Végezzen vírus ellenőrzést távolítsa el az esetleges újonnan telepített merevlemezeket és merevlemez vezérlöket (semmi új nincs a gépembe) ellenőrizze hogy a merevlemez megfelelően van konfigurálva és lezárva.

Tecnikai infó: STOP: 0X0000007B, coXf8981524, 0x00000034, 0x00000000, 0x00000000 nekem ezek semmit se mondanak de hátha valaki érti. Valakinek valami ötlete?


2012. febr. 10. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
XP, ugye? SATA/ACHI/RAID drivert be kéne etetni neki floppyról. Az elején meg kell hozzá nyomni az F6-ot, amikor kiírja. Vagy állítsd a SATA vezérlőt IDE emulációs módba.
2012. febr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
elnézést ez nekem nagyon kinai meg nincs floppy meghajtóm se valahogy egyszerübben nem tudnád leirni? amúgy windows köszönöm a segitséget :)
2012. febr. 10. 18:52
 3/6 A kérdező kommentje:
windows XP :D
2012. febr. 10. 18:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt egy hibaelhárító: [link]


Amúgy Bios-ban a SATA mód-ot nézd meg. XP nem szereti az AHCI módot.

2012. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs floppy meghajtód, akkor négy lehetőséged van.


1. Szerzel egyet.

2. A SATA vezérlőt IDE emulációra állítod be.

3. nLite nevű progival beleintegrálod az XP telepítőjébe a SATA drivert.

4. Inkább Vistát vagy Win7-et raksz fel.


Emellett javasolnám, hogy ha ezek és az előbbiek túlságosan kínaiul hangzanak, akkor inkább kérj meg egy hozzáértő ismerőst, hogy segítsen.

2012. febr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ezek mind megtörténtek másik vinyót tettem be a gépbe és arra se engedte viszont linuxxot meg megengedte bios-t frissitettem, ramot átraktam 1 másik foglalatba és semmi
2012. febr. 13. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!