Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 - Halálos kék...

Windows 7 - Halálos kék halál? Hogyan tovább? (FONTOS! )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nekem egy olyan problémám lenne hogy: pár hete vettem egy kis használt PC-t tesómnak computerimperium.hu-ról. Személy szerint ezt: [link]


Csak nekem +1000ft-t kellet fizetnem mert már csak 80GB-s modell volt raktáron, vagy valami ilyesmi. Ki is hozták. Átvettem. Már rögtön jelentkezett rajta egy hiba, konkrétan a DVD lejátszó szutyok volt benne, de gondoltam fene se fog sz*rakodni a vissza küldéssel, kitudja mikor jön vissza jó állapotban. Így itthon volt nekem egy régi LG DVD lejátszom azt beledobtam, működött is. Feltelepítettem rajta egy Windows 7-et, fontosabb programokat, és egy módolt videó kártya drivert hogy tudjanak tesómék rajta játszani is. A Sherry 1.3.1-et amit én is használok az én PC-men. Hibátlanul ment rajta minden ami kellet. Meg voltam elégedve. Teltek múltak a hetek. Tegnap előtt tesóm Konvertált rajta pár filmet MP4-be és másolt át SD kártyára. Azzal sem volt semmi gond. Egyébként Total Video Convertert használt, Crackeltet. Ma játszik a gépen tesóm Minecraftot és egyszer csak teljesen lefagy. Be mentem megnézni én is, se az egér nem mozdult, sem a billentyűzet parancsokra sem válaszolt. (Esc, alt+F4, Ctrl+alt+Del.) Így drasztikus megoldáshoz fordultam: Kinyomtam főkapcsolóval. Bekapcsolom, kiadja a két lehetőséget: Normál Módú indítás, és Indítás Helyreállítással (Ajánlott.) Rányomok a Normálra: Bejön hogy Windows bekapcsolása, de a "zászló animáció" már nem jön be csak áll, áll, áll. És semmi sem történik. Ha a másikba lépek elkezd tölteni majd amikor végigér: kék halál.


Az alábbi szöveggel: [link]


Próbáltam rajta újratelepíteni a Windows 7-et de töltött, töltött pont mint ha Normál módú indításnál, majd kék halál.


Ilyen szöveggel: [link]


Windows Vistánál ugyan ez történt. Windows XP-nél töltött, töltött, majd kiírta hogy 7-es hiba valami setup____.sys nem olvasható.


Próbáltam Linuxal kezdeni valamit, Ubuntut Pendrive-ről próbáltam telepíteni de ott meg ott meg állt hogy felismeri a Portokat. Ott lefagy és a billentyűzet kikapcsol. Az egér viszont nem. És a Pendrive sem világít tovább. A telepítéseket egyébként a ház összes billentyűzetével próbáltam, hátha az a hiba de semmi, ugyan az az eredmény mindegyiknél. Még próbáltam Mandriva Linuxal is próbálkozni de ott is töltött egy ideig majd nagy sötét képernyő és semmi mind a telepítésnél mind a közvetlen Live CD-zésnél.


Elvileg a bolt ahol vettem add rá 1 év garanciát, megvan még a csomagolása és az összes írat. Ha visszarakom az eredeti DVD lejátszót, összecsomagolom, és visszaküldöm, szerintetek ingyen megcsinálják? Ez még belefér a garanciába? Mert végül is sem az én sem a tesóm hibája hogy elcsesződött és fogalmam sincs hogy csináljam meg.


Vagy esetleg van valami ötletetek hogy mi a hiba, és hogyan hogyan csináljam meg?


Válaszokat előre is köszönöm!



2013. jan. 3. 22:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ez a kis Pentium4-es gép minimum 5-6 éves lehet, de inkább 7-8. Nem csoda, hogy cserélni kell benne a merevlemezt. Én is vettem valamikor 2007-ben egy használt Pentium4-t, 4 évesnek adták el, de másfél évet bírt összesen a merevlemeze. 7 éves volt...
2013. jan. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!