Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 98 telepítésekor a...

Windows 98 telepítésekor a gép kér egy parancssor értelmező nevet. Mit adjak meg?

Figyelt kérdés
Pendrive-ról szeretném telepíteni a rendszert, egy videó alapján meg is csináltam a pendrive-t, de itt elakadtam.
2013. jan. 6. 16:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Sceptic


telepitetél már win98 at szűz winyora?


tudod mi az a fdisk? format.com,mscdex.exe

cdrom.sys,autoexec.bat config.sys path ??

2013. jan. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
hát nem tudom miről beszéltek, de én már telepítettem win98 at és ugyanúgy ment mint pl egy xp telepítés.
2013. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
De nem particionáltál?
2013. jan. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Bocsi mindenkinek, nem voltam gépközelben.

Na igen, már raktam fel xp-t és semmi hasonlót nem kért.

Ezt a parancssor értelmező nevet az F1-azaz a boot elindítása után adja ki. El sem kezdődik semmi, egyből ezt írja ki. Sajnos nem az én gépemet telepítem, egy haverét, így nem tudok minden ötletet egyből kipróbálni.

Ezt a command.com parancsot majd ha legközelebb járok ott, akkor azt is megnézzük, de még nézegetek egy-két oldalt.

2013. jan. 8. 21:59
 15/18 A kérdező kommentje:

#9 Nem jelenik meg hasonló képernyő.

Bejön az indítókép (tudni illik, hogy egy elég régi gép) és megjelenik a bal alsó sarokban "F1: Boot" rámegyek és ezután rögtön, semmiféle töltés nem jön be, kiírja, hogy a parancssor értelmező nevet kéri.

2013. jan. 8. 22:05
 16/18 anonim ***** válasza:
Simán csak be kell másolni a c: meghajtó gyökerébe a Win98 CD-n található command.com fájlt. Ha ez megvan, el fog indulni a rendszer (legalábbis a parancsértelmezőt nem fogja már kérni).
2013. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Bocs, így nem érvényes az előbbi válaszom. :)

A leírás alapján elképzelhetőnek tartom, hogy vagy nincs beállítva a gép bios-ában a pendrive-ról történő bootolás, (lehet hogy az a régi gép nem is ismeri még a pendrive-ról történő boot lehetőségét), vagy a pendrive-on nem teljesen sikeres a telepítő dolog, amit a video alapján kreáltál. Ha ez a helyzet, akkor a CD-t kellene beállítani boot-eszközként, és arról indítani a telepítőt, már ha van erre lehetőség.

2013. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mekkora gép? biosa hanyas ? legegyszerübb ha jobban utánna nézel hogy is lehet win98 at telepiteni



[link]


linkre katt és tanulj :)

2013. jan. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!