Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az, hogy sokak...

Miért van az, hogy sokak szerint videó vágásra, és képszerkesztésre az apple gépek a legalkalmasabbak?

Figyelt kérdés
Sokfelől hallom ezt és nem értem, hogy miért, mert szerintem elég drága masinák. Ezért a pénzért tud valamit, ami jobbá teszi ebből a szempontból?

2013. jan. 7. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Mert sokkal nagyobb felbontást támogatnak mint a PC-k nagytöbbsége.

Pláne most az új retina kijelzőkkel.

Ettől függetlenül én nem vennék apple terméket, mert pofátlanul kizsákmányolóak. Meg számomra nem is olyan jó minőségek, hogy megérje az árát. Dell!

2013. jan. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A.) Az Apple gépeknél a hardver és a szoftver között teljes az összhang.

B.) Lehet, hogy drágábbak (bár egyesek ezt is megkérdőjelezik és van ahol igazat is adok nekik), de az árban benne van ennek az összhangnak a kifejlesztése, illetve a support minősége is.

2013. jan. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2: Erre az összhangos dologra pont rá tudnék cáfolni.

Én is ezt gondoltam jó darabig, hogy teljesen kompatibilisek egymással, de rá kellett jöjjek , hogy közel sem.

2013. jan. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bemásolom az egyik előző válaszomat, nincs kedvem újból leírni. Ebben a válaszban kitérek 1-2 lényegtelen dologra is, de benne van a válasz:



Munkára való gépnek ezerszer jobbnak találom az Apple cuccait mint a Windows alapú gépek.


Ami hatalmas előnye az Apple-nek hogy csak egy adott hardverkonfigra van megírva az op. rendszer és a szoftverek is. Ez azt eredményezi hogy a szoftverek és az op. rendszer 2-3 szor gyorsabban fut egy Apple gépen, mint egy kétszer erősebb PC-n.


Csak egy példa: Van egy régi iMac amiben van egy 2.16 ghz-s Intel Core 2 Duo, 1 giga ram és egy ATI Radeon X1600 128 megás videókari. Na most ezen a gépen minden további nélkül elindul az Adobe Photoshop CS6 Mac-re szánt változata.


Ezzel szemben az én gépemben van egy Intel Core 2 Quad Q9300-as (2.5ghz) proci, 4 giga ram, és egy Radeon HD 6670-es videókari. Ezen a gépen a Photoshop CS5-is már szaggatva megy, a CS6 annyira akad hogy egyenesen használhatatlan.


A fenti iMac-et egyik ismerősöm 2006-2007 környékén vette. Azóta folyamatosan használja weblapszerkesztésre és weblap grafika szerkesztésre. Akkor még megvette ha jól tudom 400.000 környékén (Az iMac egy egybe számítógép. A monitor és a számítógép teljesen egybe van építve, billentyűt és egeret pedig alapból kapsz hozzá). Egyszer nem kellet rajta újratelepíteni az op.rendszert, egyszer sem volt olyan problémája hogy akkor most elvesznek a munkái. Annyi hogy fél évente csinált egy töredezettség mentesítést és ugyanolyan gyorsan működik mint amikor kivette a dobozából. Azt mondta hogy még 1 maximum 2 évet kibír a szoftvertámogatás terén, aztán vesz egy másikat.


Ez azt jelenti hogy ha veszel egy Apple gépet, az nagyjából 6-7 múlva fog elavultnak számítani. Tehát ha én most vennék egy iMac-et akkor az 5-6 év múlva kiadott photoshop is zökkenőmentesen futna azon, és egy ideig még utána egy ideig el lehet vle "vegetálni".

2013. jan. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!