Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Red Hat alapú operációs...

Red Hat alapú operációs rendszerek közül melyiket?

Figyelt kérdés

rhel vs cent os vs sientific linux vs fermi linux vs oracle linuc vs fedora

/

Körülbelül ezeket találtam, RHEL és Sientific Linux között rugózom most. (Amd64en használnám realtime kernellel wine asioval és wine1.5 el, tudom nem kimondottan erre van kihegyezve) Lényeg, melyik stabilba, testre szabhatóbb?



2013. jan. 15. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A felsoroltak közül csak a Cent OS-t és a Fedorát ismerem jobban, utóbbit használtam is. Én a Fedorát ajánlom. A Szabadszoftver Konferencia 2012-n volt is egy előadás, amin a játékok Fedorán volt a téma, és volt bemutató is nagyobb játékok futásáról. A Fuduntut is ajánlhatom még, az úgy viszonyul a Fedorához, mint a Linux Mint az Ubuntuhoz, minden jó alkalmazás van benne (Chromium, VLC, nem függnek az államokbeli és japán korlátozásoktól) és jól is néz ki.

[link]


Fedorából viszont a KDE spin kellhet neked, mert jól testreszabható, nem úgy mint a Gnome 3-as, amihet külön alkalmazás kell.

[link]


Sok sikert!

2013. jan. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
HEló, én Red Hat enterspice kategóriás oprendszert szeretnék. Fedubuntut már nem tudom mennyire van hozzá közel.
2013. jan. 16. 11:05
 3/4 anonim ***** válasza:
A Fuduntu az Fedora alapú, íly módon Red Hat alapú is. Semmi köze az Ubuntu-hoz.
2013. jan. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jó én replikát keresek rhelnek...
2013. jan. 16. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!