Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki el tudná magyarázni az...

Valaki el tudná magyarázni az alábbi folyamatok pontosan mit is csinálnak/jelentenek?

Figyelt kérdés

- töredezettség mentesítés

- hibaellenőrzés: ez a művelet megkeresi a kötet hibáit (lemez ellenőrzés)

- szabad helyek törlése ( egy tisztító program kínált ilyen opciót de sajna nem tudom, hogy mit is fog pontosan csinálni)


Előre is köszi



2013. jan. 15. 20:19
 1/4 Emberek ***** válasza:

-töredettségmentesítés: a telepített, majd eltávolított programok hagynak maguk után (rejtett) fájlokat, azokat törli véglegesen

-hibaellenőrzés: szektorhibákat keres, és asszem megpróbálja javítani is

-ez utolsót nem tudom mit jelent, de remélem az előző kettőben segítettem

2013. jan. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A töredezettségmentesítő a lemezen fizikailag több darabban lévő fájlokat rendezi át, így valamivel gyorsabb lesz a fájlok beolvasása, mert a merevlemeznek nem kell annyit üresjáratban tekerni, hogy megkeresse a sok kis darabkát.

A hibaellenőrzés fájlrendszer- és szektorhibákat keres és javít a lemezen.

Az utolsónál szerintem valamit elírtál, szabad helyen már mit törölsz, feltételezem valami ideiglenes fájlokat, ott maradt, használatlan fájlokat töröl, bár szvsz ezek olyan keveset foglalnak, hogy ilyen több100 gigás meg terrás hdd-knél semmit nem jelent...

2013. jan. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tetkosroli válasza:
az előttem válaszolóknak igaza van és használd is néha őket am a szabad hely törlése igen a telepitett progik után megmaradt filek törlésére szolgál többek közt ezekkel az alkalmazásokkal nem teszel semi rosszat ...
2013. jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2013. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!